Udostępnij

Pierwszą częścią tegorocznego Absolute Progression, imprezy odbywającej się w austriackim Flachauwinkl były zawody Big Air. Idealne warunki atmosferyczne, miękki, aczkolwiek komfortowy śnieg i obszerna lista kreatywnych freeskier’ów z całej Europy, a także USA. Prosty przepis na udany event!

Zapowiedź tych ciekawych zawodów pojawiła się na naszych łamach kilka dni temu. Polecamy wdrożyć się w temat – Absolut Progression 2014 | W ten weekend trzymamy kciuki za Szczepana!

Tak! Wzrok was nie myli, Szczepan już jest na miejscu i zapewne odwala kawał dobrej roboty. Jedyna zmiany, jakie nastąpiły w jego „chytrym” planie to fakt, że troszkę się spóźnił i dodatkowo był zmuszony wymienić partnera. Z niewiadomych dla nas przyczyn Joey Ven Der Meer nie może towarzyszyć naszemu rodakowi. Dzielnie zastępuje go Lukas Schäfer. Też kozak!

Big Air 

Szkoda, że Szczepan nie mógł sprawdzić się w sobotnich zmaganiach na skoczni, gdyż z tego, co nam wiadomo bardzo lubi tą miejscówkę i skakał tam już kilka razy w tym sezonie. Niemniej jednak jak sami zobaczycie na załączonym wideo poziom tricków był super wysoki, a sam styl ich wykonywania momentami przyprawia o przyjemne palpitanie ośrodka mózgowego. Tak, więc nasz „Zakopiański AS” musiałby by się na prawdę postarać, aby sprostać wymaganiom, jakie stawiała konkurencja. Czy dałby radę? My bez wahania postawilibyśmy na niego nasze ostatnie Euro..centy!;)

Wyniki:

  1. Markus Föhr | Finlandia
  2. Markus Obwaller | Austria
  3. Vergard Hokstad | Norwegia
  4. Dennis Ranalter | Austria
  5. Spencer Keirnes | USA