Udostępnij

Właśnie dzisiaj rozpoczął się pierwszy dzień imprezy Absolute Progression 2014. Odbywa się ona w austriackim Flachauwinkl (Absolute Park) i potrwa do 5 kwietnia.

W tym roku pierwszą częścią eventu są zawody Big Air, na których mamy swojego reprezentanta w osobie Szczepana Karpiela-Bułecki.

Skoki odbędą się jutro tak, więc trzymajcie mocno kciuki! Do wygrania sporo Euro waluty – 1.000 EU za pierwszy plac!

Pozostałe dni eventu zostaną wykorzystane na contest filmowy – Video Showdown. Kilkudziesięciu zaproszonych prosów zostało podzielonych na 30 drużyn (2 freeskier’ów + operator) i każda z nich ma za zadanie „nakamerowanie” jak najbardziej interesującego i progresywnego materiału. Czas operacyjny, jaki im wyznaczono to 10 pełnych dni od 22 do 31 marca.

Szczepan wystąpi w towarzystwie niezłego wymiatacza z Holandii – Joey’a Ven Der Meer. Kolesia, któremu z pewnością nie brakuje umiejętności. W tym sezonie ma już na swoim koncie wygraną War Of Rails w kategorii AM – War Of Rails 2014 | Karl Fostvedt najlepszym żołnierzem w Bear Mountain!

Do zgarnięcia niebanalna kasa, a mianowicie 4.500 Euro do podziału za miejsca na pudle (głosowanie jury | 31.03-01.04) oraz dodatkowo można powalczyć o 1.500 Euro w plebiscycie internetowym, które odbędzie się za pomocą Facebook’a (1-5.04)

Miejscem akcji każdego filmu będzie oczywiście najdłuższy snowpark Austrii oraz jego najbliższe okolice. Zbliża się spory opad nowego śniegu tak, więc miejmy nadzieję, że w ruch pójdzie również puch!

Z ciekawostek można nadmienić fakt, iż jednym ze startujących w sobotnim konkursie na skoczni będzie sam Charles Gagnier. Będzie wysoko i kreatywnie!

Innym ciekawym wydarzeniem mającym ostatnio miejsce w snowparku Absolute była wizyta międzynarodowego teamu Atomic w składzie Jossi Wells, Beau James Wells, Jackson Wells, Nicky Keefer, Tobi Tritscher i Andreas Hatveit.

Nagrywki zapowiadają się równie emocjonująco. Kolejny odcinek Atomic Air Time już 24 marca w sieci!