Udostępnij

Przygoda z freeridem i zawodami CGC Jasna Adrenalin trwa na Chopoku nieprzerwanie od 2002 roku. Z każdym rokiem rośnie skala, prestiż, wielkość zawodów.

Z roku na roku przyjeżdżają coraz lepsi zawodnicy, którzy przechodzą ostrą kwalifikację. A Ci którzy stają na szczycie zony freeridowej próbują swoich sił na północnej lub południowej stronie Chopoka gwarantują coraz ciekawsze triki i imponujący styl jazdy. W tym roku między 27 lutym a 2 marca elita narciarzy i snowboardzistów będzie walczyć w prestiżowych czterogwiazdkowych zawodach CGC JASNÁ ADRENALIN, które stanowią cykl zawodów w ramach Freeride World Qualifier – mówi Matej Hulej – dyrektor ośrodka narciarskiego Jasna pod Chopokiem.

Terenem zawodów będzie Zona nr 3 – Chopok – Lukova Dolina położona niedaleko górnej stacji kolejki Funitel. Według specjalistów jest to średniej trudności trasa o skali nachylenia w przybliżeniu między 31 a 36 stopni. Publiczność będzie mogła śledzić zawodników z Zony nr 4 – Vyhliadka-Konsky Grun na którą można się dostać bezpośrednio od północy z Funitela lub z południowej strony wyjeżdżając gondolą na 2002 m.n.p.m. Nazywany przez Słowaków „Meterologiczny żleb” jest jedną z ciekawszych tras, gdzie różnica wysokości sięga 330 metrów. Żleb jest przejezdny od drugiej połowy stycznia, więc warunki na nim są dobre. Trasa w dół prowadzi przez Pekna Vyhladkę, gdzie po zjeździe należy się lekko wspiąć a następnie trawersem zjechać czerwoną trasą aż do Zahradek, a tutaj można odpocząć po kilkukilometrowym sprincie w dół w apres ski barze czy udać się wioski freeridowej na Biela Put.

Baza zawodów w tym roku będzie znajdować się w Hotelu Ostredok, gdzie już od 26 lutego trwać będą spotkania i rozmowy z freeriderami z całego świata. W piątek 27 lutego o godz. 20.00 odbędzie się pokaz filmu „Shadow of Winter”, a gościem specjalnym projekcji będzie sama Evelina Nilsson.

Sobota 28 lutego jest pierwszym oficjalnym dniem zawodów. W tym dniu odbędzie się jeżeli pogoda pozwoli również ceremonia wręczenia nagród i wieczorne after party. Niedziela i poniedziałek są dniami rezerwowymi na wypadek złej pogody w sobotę. Przez cały weekend obok restauracji i klub Happy End będzie otwarte miasteczko freeridowe z prezentacją sprzętu oraz możliwością testowania najnowszych kolekcji freeridowych a także możliwość zabawy i uczestniczenia w dedykowanych zawodach na skifoxach, snowbikach i innych niestandardowych urządzeniach.

Do zawodów zostało zakwalifikowanych 80 zawodników z 15 krajów, takich jak: Czechy, Słowacja, Austria, Argentyna, Szwecja, Szwajcaria, Włochy, Finlandia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Rosja, USA, Nowa Zelandia. W kategorii narciarskiej wystąpi 33 mężczyzn i 16 kobiet.

Warto zobaczyć na żywo riderów, którzy walczą o udział w prestiżowych zawodach FWT. My jako Polacy mamy szczególnie dobre wspomnienia z tych zwodów, dwójka naszych znakomitych zawodników wygrywała je w dawnych latach. Jako pierwszy uczynił to Michał Trzebunia, a dwa lat później w jego ślady poszła nasza znakomita alpejka, olimpijka z Sochi – Karolina Riemen- Żerebecka. Teraz czekamy na kolejne gwiazdy, które poszły by w ślady naszych asów.

Zobacz także!