Udostępnij

Tegoroczne zawody CGC Jasna Adrenalin były wyjątkowe. Ich wyjątkowość została określona przez status eventu, liczbę i jakość zawodników oraz wysokość nagród. Zawody w Jasnej na Chopoku od kilku lat należą do cyklu Freeride World Qualifier. W tym roku ich prestiż podkreślony został statusem czterech gwiazdek, uczestnictwem 79 zawodników z 18 krajów oraz pulą 10 000 Euro nagród.

Zawody rozpoczęły się w sobotę 28 lutego. Po sprawdzeniu trasy, jakości pokrywy śnieżnej oraz widoczności zdecydowaliśmy o uruchomieniu zawodów od godz. 9.30. Tego dnia trasę pokonało 31 zawodników. Niestety ze względu na zamianę pogody i mgłę, byliśmy zmuszeni by przerwać zawody. Po wieczornym ridersmeetingu zdecydowaliśmy, że wrócimy do ich kontynuacji w niedzielę o godz. 7.00. Prognozy wskazywały, że o tej godzinie możliwe jest dobre okno pogodowe.

Niestety w niedzielę Chopok również nie był przyjazny pogodowo. Mgła była bardzo gęsta, a zwiększający się wiatr skutecznie uniemożliwił przeprowadzenie zawodów. Ze względu na bezpieczeństwo zawodników, zdecydowaliśmy o przerwaniu zawodów i wyliczeniu wyników tylko w jednej kategorii – Snowboard Men.

Zwycięzcą CGC Jasna Adrenalin w kategorii Snowboard Man został Francuz Chris Charlet. Drugie miejsce zajął Jacob Koia z Nowej Zelandii a trzecie – szwajcarski snowboardzista Florian Bouvet Fournier.

Kilkanaście przejazdów zawodników były naprawdę imponujących i można się było spodziewać niezłych emocji i ostrej konkurencji. Przyjdzie nam na to poczekać do kolejnego sezonu. Mimo pogody warto było przyjechać do Jasnej, gdzie przez cały weekend czuć było atmosferę zawodów, miasteczko freeridowe tętniło życiem, a na miłośników białego szaleństwa czekał test różnego sprzętu do zjeżdżania oraz pokaz kolekcji odzieży freeridowej. Wieczorem można było obejrzeć świetną produkcję z cyklu Shades of Winter pt. „Pure” z udziałem m.in. uczestniczki zawodów w Jasnej Eveline Nillson ze Szwecji, czy poszaleć w Happy End Club.

Wszystko wskazuje na to, że dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu i dobrej atmosferze kolejna edycja zawodów może być jeszcze silniejsza i atrakcyjniejsza – deklarują organizatorzy ze Słowackiego Stowarzyszenia Narciarzy Freeride (SAFL). Niewątpliwie Chopok ze swoimi dwunastoma strefami freeride i ośrodek w Jasnej są na to najlepszą gwarancją.

Galerię z fajnymi zdjęciami można znaleźć na FB ekipy Fotolife -> Jasna Adrenalin 2015 Fotoreport oraz na profilu FB Vlada Papali. Obie galerie polecamy!

Warto zerknąć na przejazd Mickael’a Bimboes. Chłopak nie ma strachu!