Udostępnij

Charley Ager to gość który posiada idealne podejście do tego czym się zajmuje, czyli szeroko rozumianym freeridem z turbo mocnymi elementami freestyle’u.

Czym charakteryzuje się „idealne podejście” w życiu ludzi, którzy korzystają z śniegu leżącego poza wyznaczonymi szlakami. Otóż najważniejszą cechą jest maksymalny luz, często spotęgowany lekkim uśmiechem oraz wystającym papierosem, którego dym zapijany jest mocną czarną kawą, oczywiście taką, która wypłynęła z termosu, gdyż pamiętajmy, iż cały czas znajdujemy się w szczerym polu śnieżnym daleko od barów i dyskotek.

Kolejną cechą, która wyróżnia postawę „idealną” jest brak wyobraźni, lub przynajmniej lekkie odchylenie od racjonalnego podejścia, szczególnie do konsekwencji po solidnych upadkach. W tym segmencie Charley wiedzie fotel lidera, gdyż jego największą ambicją jest pokonywanie masywnych dropów. Jendak nie robi on tego jak statystyczny freerider. Charley musi dodać wysoką rotację, długo trzymanego graba i koniecznie wylądować tyłem, czyli na switch.

Efekty takich manewrów zazwyczaj jest do przewidzenia, ale nierzadko kończy się sukcesem, a jak już siądzie to wiadomka, jest respekt po wsze czasy!

Jest jeszcze kilka szczegółów, które wyróżniają „ideał prawdziwego freeridera” z tłumu, aczkolwiek są to artykuły i zachowania, które należą do kategorii „używki”, toteż najlepiej będzie jak sami sprawdzicie jak smakuje prawdziwy Backcountry Freestyle a dobrym przykładem będzie załączony remix video naszego „autorytetu” Charey’a Ager’a, który został zmontowany z ujęć PoorBoyz roductions