Udostępnij

Cho Oyu 8201 – Ski Expedition 2014 to wyprawa mający na celu dokonanie zjazdu na nartach z szóstej, co do wysokości góry naszej planety Cho Oyu (8201 m n.p.m.). Do tej pory nikt z Polaków tego nie dokonał. Będzie to również polski rekord wysokości zjazdu na nartach.”

Tymi o to słowami rozpoczyna się wielka przygoda Olka Ostrowskiego. Polaka, który pragnie zdobyć Cho Oyu (ośmiotysięcznik w głównej grani Himalajów Wysokich) drogą pierwszych zdobywców od strony tybetańskiej i zjechać z powrotem na nartach.

Jak twierdzi sam śmiałek:

„Użycie nart pozwoli mi na szybsze przemieszczenie się między obozami w kopnym śniegu podczas aklimatyzacji, jak również skróci czas przebywania na niebezpiecznej wysokości.”

Początek ekspedycji planowany jest na koniec sierpnia, a zakończenie na połowę października. Jednak by rozpocząć wielką himalajską przygodę Olek potrzebuje waszej pomocy.

Cały budżet wyprawy to ok 35000 zł. Największą składową tej sumy (20 tys. zł) to koszty agencyjne, czyli załatwienie niezbędnych pozwoleń na działalność górską, transport z Nepalu do Chin i karawana do bazy pod Cho Oyu.

Dzięki możliwości, jakie oferuje portal Polak Potrafi każdy może stać się jednym z hojnych sponsorów tej niezwykłej wyprawy, a jednocześnie pomoże Olkowi w zrealizowaniu marzeń. Całkowita kwota, jaką trzeba uzbierać to tylko 12500 zł! Aktualnie na koncie znajduje się już 5257 zł, czyli brakuje 7243 zł. Do końca kampanii pozostało już tylko 19 dni.

To zupełnie jakby 725 osób przepłaciło za jedno duże piwko na najbliższej weekend’owej imprezie. Poświęcenie niewielkie, efekt i satysfakcja ogromna!

Więcej o wyprawie oraz samym Olku dowiecie się na stronie projektu Polakpotrafi.pl/projekt/cho-oyu oraz na stronie FB

Czas nagli. Trzeba tam zjechać porządną linię. Pomożecie?

Zdjęcia: Piotr Śnigórski