Udostępnij

Piąta edycja Fiat Knight Knights 2013 dobiegła końca niespełna tydzień temu. Całą impreza trwałą dokładnie 6 dni i była prawdopodobnie najbardziej widowiskowym eventem, jaki odbył się w tym sezonie. Specjalnie przygotowany, ogromny śnieżny zamek o nazwie „II Castello” powstał po raz kolejny w pięknej, włoskiej miejscowości o nazwie Livigno.

Wystarczy jeden rzut oka na pierwszą, lepszą fotkę i już można sobie wyrobić pozytywne zdanie na temat jakości przygotowania set-up’u, który towarzyszył najbardziej utalentowanym freeskier’om globu podczas tych kilku wspaniałych dni. Ideą imprezy jest czysta, niczym nieskrępowana zabawa, która w przypadku tak wielu utalentowanych nazwisk prowadzi tylko i wyłącznie do jednych drzwi, tych z napisem „Intensywny Rozwój – Szalone Widowisko. Proszę pukać!”

W tym roku za tymi magicznymi wrotami można było spotkać takie persony jak Thomas Hlawitschka, Paddy Graham, Bene Mayr, Fabio Studer, Luggi Brucic, David Wise, Roy Kittler, Elias Ambühl, Joffrey Pollet-Villard, Matt Margetts, Henrik Harlaut, Phil Casabon, Kevin Rolland, Jacob Wester, Raffa Cusini oraz Davide Cusini

Do grupy znanych i lubianych dołączyło 6 nazwisk, które przedostały się do imprezy przez video-konkurs „Contour Wanna Be A Knight„.

Klikając w kandydata otworzy się jego demóweczka, wuala!

Poniżej możecie zobaczyć kompilację najlepszych tricków z wszystkich nadesłanych demówek. Jeśli macie ochotę zobaczyć wszystkie nadesłane filmy to znajdują się one pod tym linkiem. Polecamy sprawdzić, gdyż tak obstawionego konkursu video nie widzieliśmy od lat! Dla zachętę wrzucamy kilka nazwisk: Pancras, Hunziker, Bieri, Ragettli. Mamy wymieniać dalej?

Skoro skład rycerzy został uzgodniony to czas rozpocząć „rywalizację”!

Nie sposób wymienić wszystkich konkretów i szczegółów, które wydarzyły się tego tygodnia. Riderzy posiadali całkowitą swobodę, jeśli chodzi o terminarz zajęć. Mogli uderzyć na każdą skocznię, jeździć po każdej innej części set-up’u bez żadnych zobowiązań i konsekwencji. Przydzieleni foto i videografowie skrupulatnie dokumentowali ich poczynania. Dodatkowo odbyły się dwie sesje filmowe z udziałem helikoptera. Jedna o wschodzie, a druga o zachodzie słońca.

Finalnie nagrody zostały rozdane w następujących kategoriach:

  • Ruler Of The Week | Nick Keefer
  • Best Style | Nick Keefer
  • Best Trick | David Wise | Double Misty 1080
  • Best Transition Riding | Lolo Favre

Keefer w nagrodę otrzymał wycieczkę na Redbull X-Fighters, które odbędą się w Hiszpanii (Ruler Of The Week), a za „Best Style” zgarnął komplet aluminiowych felg Dotz i zapewne na dźwięk tej informacji wszyscy fani tuningu jękneli boleśnie.

David za swoje ogromne Double Misty 1080 również otrzymał cztery felgi do swojego samochodu.

Jak widać Tanner również sobie nie odpuścił i zjawił się na miejscu, by m.in. dopingować swoich ziomków.

Jedną z największych atrakcji była z pewnością wieczorna sesja nagraniowa zorganizowana przez ekipę Legs Of Steel. Wystraczy spojrzeć na zdjęcie i wszystko jasne. Już nie możemy się doczekać ich najnowszego filmu!

Foto: Klaus Polzer 

Podczas Nine Knights rywalizacja nie obejmuje wyłącznie zawodników. W szranki zaciętej walki stają również czterej, światowej sławy fotografowie. W tym roku lista wyników w tej kategorii wygląda następująco:

Niestety, aby zobaczyć te prace musicie udać się na oficjalną stronę Nine Knights

Z niewiadomych dla świata przyczyn organizator uważa, że wszyscy internauci to potencjalni złodzieje i krętacze, dlatego nie pozwala na kopiowanie tych fantastycznych fotografii. Szkoda, gdyż jest, co podziwiać.

Wisieńką na torcie miały być sobotnie zawody Big Air, aczkolwiek nie mogły się one odbyć ze względu na bardzo niebezpieczne warunki atmosferyczne (0,5 metra świeżego śniegu). W zamian odpalono konkurs jibbing’owy, którego wyniki mają się tak:

  1. Roy Kittler | Right 270 to Switch On the down-flat-down stair set to Switch Left 270 on Pretzel 270 Off the down rail | Switch Tail Butter Cork 720 on the spine
  2. Henryk Harlaut | Cork 270s On the hip | Cork 180 over the spine
  3. Fabio Studer | Cork 360 over the spine | Both Way 270 | Switch Tail Butter 450 on to the down rail

Waruni pogodowe podczas zawodów i przede wszystkim sztuczki ryją beret po całości, że wyrazimy się tak pruderyjnie.

Ponoć plany architektoniczne przyszłorocznego „II Castello” są już naniesione na deskę kreślarską, ale póki, co obejrzyjmy jeden z bardziej rozkminionych relacji video, jakie powstała podczas komercyjnej imprezy. Klasa sama w sobie!

Musicie koniecznie zobaczyć tą relację z NK przygotowaną przez szwajcarską ekipę Aufmschlau.ch

Zdjęcie tytułowe: David Malacrida

Dla zainteresowanych polecamy naszą relację z Nine Queens 2013 o której pisaliśmy w zeszłym miesiącu. W trochę mniejszej skali ale księżniczki też dają rade i potrafią śieknąć conieco!