Udostępnij

Rusza kolejna edycja największego w Europie festiwalu filmów freeridowych – Freeride Film Festival Tour 2013

Festiwal zawita 15 listopada do Krakowa, a dzień później do Warszawy.

  • Kraków | Kino Kijów-Centrum |  15.11 | 19:00
  • Warszawa | Kinoteka Multiplex | 16.11 | 19:00

Bilety dostępne będą w kasie kina Kijów i Kinoteka

Jesień to czas. kiedy snujemy narciarskie i snowboardowe plany oraz stawiamy sobie cele na nadchodzącą zimę. Serce zaczyna mocniej bić, zaczynamy przygotowania, wyjmujemy sprzęt z piwnicy. Z utęsknieniem myślimy o zaśnieżonych lasach, zapierających dech w piersiach widokach i oczywiście o dziewiczym puchu! Freeride jest czymś więcej niż tylko dyscypliną sportu. Ryzyko, adrenalina, góry, powietrze, śnieg – to mieszanka, od której można się uzależnić, dająca spełnienie i radość. Czego słowa nie wyrażą, pokażą zdjęcia. A jeszcze lepiej oddadzą to filmy pokazane na Freeride Film Festival 2013! Niesamowite ujęcia, wytyczone nowe, trudne linie zjazdów, oszałamiające widoki i wspaniali ludzie. To wszystko na dużym ekranie w Polsce!

Festiwal przeniesie was w świat gór, oddając atmosferę zimowej aury, odsłoni przed wami najpiękniejsze strony mroźnej pory roku. Jak co roku chcemy również przybliżyć narciarstwo niepełnosprawnym. Naszymi gośćmi będą dzieci z „Helenowa”. Organizujemy także zbiórkę środków na drugi już obóz narciarski, na którym będą mogły, dzięki specjalistycznemu sprzętowi i kadrze instruktorskiej, poznawać uroki narciarstwa – mówi Wojciech Sularz, organizator festiwalu

Wyróżnikiem festiwalu jest obecność światowej klasy freeriderów, zawodników – Flo OrleyStefan HäuslBjörn HereggerJohannes HoffmannLorraine Huber – którzy odwiedzą Innsbruck, Wiedeń, Kraków, Warszawę i Hamburg.

Dodatkową atrakcją podczas premier będą organizowane liczne konkursy z nagrodami m.in. pobyt w St. Anton, Innsbrucku, Zell am See-Kaprun czy na Stubai’u.

Festiwal poprowadzi Harry Putz, austriacki producent filmowy i były zawodnik oraz Flo Orley, światowej klasy snowboardzista, vice-mistrz świata w freeridzie.

Przedstawiane filmy i produkcje prezentują wysoki poziom pod względem sportowym i artystycznym. Freeride w Europie, ale i wyprawy w dalekie kraje, wytyczanie nowych linii zjazdu w Japonii, Mongolii i na Alasce, które zobaczymy na filmach, to wyzwanie dla wszystkich, którzy marzą o wolności.

Repertuar przedstawia się niezwykle zachęcająco. Koniecznie sprawdźcie trailery! Możecie również zajrzeć do naszej bazy zajawek filmowych freeski 2013 – It’s Trailer Time!

Between The Lines

Dasein

Shades Of Winter

Camels Are Never Cold

Far Away

For A Few Lines More

Stammtisch

Steps

Więcej informacji znajdziecie na stronie Freeride Film Festival Tour 2013 lub na fanpage’u FB

W czasie festiwalu odbędzie się zbiórka środków na obóz narciarski dla dzieci i młodzieży z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”

Zdjęcia: Jonas Blum | Hanno Mackowitz