Udostępnij

Swatch Freeride World Tour 2013 by The North Face startuje już dzisiaj w Revelstoke!

Prawdziwi fanatycy zapewne trzęsą się już od 4 dni, gdyż planowo zawody miały odbyć się 7 stycznia, ale niesprzyjające warunki atmosferyczne w postaci ciągłych i intensywnych opadów śniegu, skutecznie dały się we znaki organizatorom.

Sami zawodnicy musieli z nudów jeździć na nartach w ultra głębokim śniegu kanadyjskiego BC, aczkolwiek w trochę niższych partiach niż te, z którymi zazwyczaj mają do czynienia podczas zawodów.

Na szczęście wszystko już wygląda dobrze i jesteśmy Ready and Set przed dzisiejszym wielkim zjazdem. Cieszycie się?

„Przewidywaliśmy że Revelstoke przyniesie nam prawdziwie śnieżną pogodę i przygotowaliśmy się na burze, zamiecie i inne wyzwania z którymi może przyjść nam się zmierzyć podczas tego przystanku. Po ostatnich obfitych opadach śniegu, tegoroczna edycja zapowiada się na jedną z najlepszych pod względem warunków jakich kiedykolwiek mogliśmy doświadczyć podczas FWT.”
– Bryan Barlow, Dyrektor Zawodów FWT.

Jak już wspomnieliśmy pierwszy przystanek tegorocznego Freeride World Tour’u 2013 ma miejsce w Revelstoke w głębokich śniegach Kolumbii Brytyjskiej. Kanadyjski resort w ciągu ostatnich 7 dni otrzymał z nieba ponad 90 cm świeżego śniegu, który wciąż nie przestaje padać. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

Narciarze i snowboardziści z najwyższej freeride’owej czołówki będą zmagać się zjeżdżając w szaleńczym pędzie stromą ścianą szczytu Mackenzie o sympatycznej nazwie „Mac Daddy”.

„Góra taka jak ta jest wręcz idealnym miejscem na freeridową potyczkę. Jestem niesamowicie szczęśliwy z faktu iz po raz kolejny mogę być częścią tego niesamowitego wydarzenia. Nieważne co by się nie wydarzyło, I’m going to enjoy the show!” mówi szwed Reine Barkered, broniący zeszłorocznego tytułu – FWT 2012 Men’s Freesking Champion.

Na tym filmiku możecie zobaczyć jakim respektem darzą tą ścianę ci, którzy mieli już okazje się z nią zmierzyć.

A czym jest sam Freeride World Tour? W telegraficznym skrócie:

FWT jest cyklem imprez, który powstał z połączenia Freeride World Tour z rozgrywanymi w Ameryce Północnej i Południowej Freeskiing World Tour oraz The North Face Masters of Snowboarding. Wielki finał cyklu odbędzie się podczas imprezy Verbier Xtreme. Na liście startowej znajdą się zawodnicy zakwalifikowani we wszystkich trzech seriach rozegranych w 2012 roku, a także eventach serii Freeride World Qualifier.

Pełna lista wszystkich przystanków prezentuje się następująco:

  • 11.01.2013 – Revelsoke, BC, Kanada
  • 19.01.2013 – Courmayeur-Mont-Blanc, Włochy
  • 26.01.2013 – Chamonix, Francja
  • 27.02.2013 – Kirkwood, Stany Zjednoczone
  • 09.03.2013 – Fieberbrunn Pillerseetal, Austria
  • 23.03.2013 – Verbier, Szwajcaria

Start Livestreem’u o 18.00 ale nie musicie się jakoś specjalnie na niego spieszyć – pierwsze jadą snowboardziści.. 😉

Zdjęcie główne: Bruno Long (Swatch FWT)