Udostępnij

Mamy już lipiec, a chcemy was zachęcić do zaznajomienia się z materiałem freeski, który pojawił się w mediach na przestrzeni czerwca, a nawet końcówki maja. Słowem, rzecz trochę nieświeża, aczkolwiek naszym zdaniem warta wspomnienia. Poza tym z pewnych względów nie mogliśmy aktywnie przepracować wyżej wspomnianych miesięcy, za co od razu przepraszamy i obiecujemy poprawę!

Mogłoby się wydawać, że zima to już bardzo dawne wspomnienie, aczkolwiek nic bardziej mylnego. W połowie czerwca „ruch” w światku freeski wyraźnie się ożywił. Za równo w kraju jak i poza jego granicami. Przegląd rozpoczniemy kilkoma gorącymi newsami z krajowego podwórka.

Szczepan Karpiel w teamie Völkl International

Tak, wzrok was nie myli! Jeden z najbardziej utalentowanych polskich narciarzy freeski otrzymał awans do międzynarodowego teamu niemieckiej marki Völkl. Więcej na ten temat przeczytacie na blogu Szczepana oraz zakładce team’owej Völkl, gdzie znajduje się mini wywiad z naszym „zakopiańskim orłem”. Warto również odwiedzić stronę Maćka Przężaka, młodego artysty z Krakowa, który opracował bardzo ciekawe portfolio dla Szczepana. Możecie je obejrzeć klikając w Pwee3000.com

Volcanoes Ski Trip 2014

Kinga Stus, Piotr Śnigóski, Olek Ostrowski i Maciej Barabasz zaplanowali, odbyli i wrócili ze swojej wyprawy życia. Głównymi celem było zdobycie trzech wulkanów Kazbeku (5046 m n.p.m.), Aragacu (4095 m n.p.m.) oraz Demawendu (5610 m n.p.m.). Czas na obejrzenie zapisu wideo tego wyjątkowego wyczynu. Życzymy miłej projekcji!

Crew Movie Project | „A Short Story About The Bad Winter”

Bardzo dobrze zapowiadający się projekt filmowy Bartka Sibigi, Marcina Pośpiecha oraz Michała Schwierca. Dwóch utalentowanych freeskierów oraz jeden nie mniej zdolny operator filmowy przemierzyli dosyć spory kawałek Europy by zebrać materiał do krótkiego dokumentu o najsłabszej zimie stulecia. Właśnie ukazała się zajawka. Naszym zdaniem jest nieźle!

Wspierajcie chłopaków na stronie FB!

GoPro podbija giełdę!

Jeśli są wśród czytelników naszego serwisu zapaleni gracze giełdowi to śpieszymy z informacją, że od 26 czerwca mogą stać się bezpośrednimi posiadaczami akcji tejże firmy. Na rynek trafiło 17.800.000 udziałów. Przyszłość marki jest raczej niezagrożona, aczkolwiek jesteśmy ciekawi, jaki kierunek obierze Nicholas Woodman (CEO), a jest kilka ciekawych rozwiązań tej kwestii. Dodatkowo prawdopodobnie w tym roku ujrzymy następcę modelu HD Hero 3+. Czekamy z niecierpliwością. Więcej na temat premiery giełdowej przeczytacie na Earlyups.com

Telemark nową dyscypliną olimpijską?

Grupa zapaleńców dąży by telemark stał się oficjalnym sportem na zimowych igrzyskach olimpijskich. Jakie są na to szanse? Przyznamy, że nie mamy pojęcia, aczkolwiek można pomóc podpisując petycję. Brakuje tylko 500 głosów. Jeśli jesteście zdania, że matce wszystkich dyscyplin narciarskich należy się olimpijski medal to nie ma się nad czym zastanawiać, głosujcie!

Freeski Big Air również posiada aspiracje olimpijskie!

U.S. Ski and Snowboard Association marzy o tym by Big Air stał się nową dyscypliną olimpijską. Jak wam się podoba ten pomysł? Zapewne znajdzie tradycyjnie znajdzie on grono entuzjastów i jeszcze większą grupę zapalonych wrogów. Naszym zdaniem pomysł przedstawienia tej kandydatury jest bardzo pozytywny. Prędzej czy później Big Air znajdzie się na olimpiadzie, co w znaczny sposób odświeży program Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Innym pomysłem amerykańskiego związku jest wprowadzenie drużynowego skicross’u. Nie znamy się na tym temacie. Pozostawiamy bez komentarza. Po więcej szczegółów zapraszamy do źródła -> Sports.espn.go.com

A kto ucieszyłby się najbardziej, gdyby akcja się powiodła? Heniek!

„Snowman” | Niebawem w kinach!

Tytuł brzmi bardzo hollywoodzko, a jak wiadomo wszystkie filmy związane z sezonem zimowym i wyprodukowane przez wielkie wytwórnie z Kalifornii zazwyczaj prezentowały niski poziom atrakcyjności, pod każdym aspektem. Wyjątkiem jest oczywiście seria „Kevin sam w domu”. Na szczęście „Snowman” będzie zgoła innym obrazem pod względem jakości, a w szczególności,  jeśli chodzi o scenariusz. Historię tego dokumentu napisało samo życie. Obraz opowiada niezwykłą historię Kevin’a Fogolin’sa, kontrolera lawin pracującego na obszarze Kolumbii Brytyjskiej. Producentem tej filmu jest sam Mike Duglas i jego wytwórnia Switchbackent Ertainment. Zdjęcia są obecnie zakończone. Etap postprodukcji w toku, tak więc prawdopodobnie na wiosnę będzie można obejrzeć. Zapraszamy na zajawkę!

Więcej informacji o filmie znajdziecie Kickstarterze oraz stronie FB

Natomiast, jeśli chcecie lepiej poznać Kevin’a to proponujemy duży artykuł na Powder.com

West Coast Session 8

Już po raz ósmy z rzędu legendarna impreza West Coast Session została odpalona w Timberline Ski Area. Cała akcja trwała 5 dni, a wystartowała dokładnie 4 maja. Pierwszy dzień jak zwykle był otwartym. Każda mógł ponapinać z prosami po mega dobrym snowparku. Podczas pozostałych dni pałeczkę pierwszeństwa przejęli zaproszeni prosi, którzy popisywali się swoimi najlepszymi sztuczkami w przeróżnych sesja foto i wideo. Poza freeskierami w szranki rywalizacji stanęli fotografowie i wideografowie. Wyniki tej potyczki znajdziecie pod tym linkiem. A kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach freeski? Wszystkiego dowiecie się odwiedzając stronę WCS oraz  stronę FB event’u, gdzie najlepiej zacząć od galerii!

Warto również zajrzeć na kanał Vimeo WCS, gdzie znajdują się wszystkie filmy nakręcone podczas tegorocznej edycji. My z wielką przyjemnością prezentujemy wam dzieło Pepe Gay’a, ale takich perełek jest tam o wiele więcej.

Tiffindell Ski Resort | Na narty do Afryki?

Znudziły wam się już Europejskie i Amerykańskie ośrodki narciarskie. Macie ochotę na zmianę klimatu oraz ekscentryczną przygodę narciarską w sercu Afryki? Jeżeli na wszystkie powyższe pytania odpowiedzieliście twierdzącą to czas pakować walizki i udać się w góry Eastern Cape Highlands (RPA), gdzie znajduje się ośrodek narciarski Tiffindell. Resort działa od 1993 roku. Proponuje kilka tras, snowpark oraz tereny do backountry. Więcej o tej atrakcyjnej miejscówce -> Tiffindell.co.za

Sammy Carlson rezygnuje z uczestnictwa w zawodach!

Ta informacja jest prosta jak przysłowiowy „drut”, a dodatkowo nie jest żadnym zaskoczeniem. Sammy C od nowego sezonu rzuca wszystkie zawody w kąt by w pełni skoncentrować się na produkcji dwuletniego projektu filmowego. Dwudziestopięcioletni zawodnik z Hood River w Oregonie odpuścił w sezonie 2013/14 przede wszystkim wyścig po nominację olimpijską. Film nad którym Sammy pracuje wraz z Todd’em Jones’em, współwłaścicielem wytwórni TGR nosi roboczy tytuł „The Sammy C Project” i jak łatwo się domyślić większość ujęć jest kręcona w BC, aczkolwiek możemy być pewni, że nie zabraknie również spine’ów z AK oraz kadrów ze snowparku. Wszak główny bohater jest jednym z najbardziej wszechstronnych freeskier’ów na globie.

Szczegółowe informacje oraz mini wywiad znajdziecie na stronie Xgames.espn.go.com

Level 1 Productions | Superunknown XI

Każdorazowo Superunknown, tradycyjny konkurs młodych i nieznanych talentów organizowany przez wytwórnie Level 1 Productions produkuje tyle materiału prasowego, że z całą pewnością nie starczyłoby nam miejsca na serwerach by zamieścić te wszystkie informacje, zdjęcia i wideo na naszych łamach. Dlatego też poinformujemy wyłącznie, iż tegorocznym mistrzem został Mitchell Brower. Chyba zasłużenie? Po więcej odsyłamy na stronę Level 1 Productions