Udostępnij

Informacja ta gruchnęła jak grom z jasnego nieba, a trzeba zaznaczyć, iż prace budowlane są już na bardzo zaawansowanym etapie.

Projekt Freestyle Park (Freestylepark.pl) skierowany jest do wszystkich osób zajmujących się szeroko pojętymi sportami freestylowymi: snowboardzistów, narciarzy, rolkarzy, rowerzystów, kitesurferów, ale również do ludzi chcących po prostu podnieść poziom swojej sprawności fizycznej. Hala do bezpiecznego treningu ewolucji freestylowych powstaje na ulicy Stalowej 17/67 w Chorzowie. Obiekt zlokalizowany jest na terenie zakładów Hajduki.

Docelowo hala o powierzchni 700 m2 ma być wyposażona w trzy skocznie o zróżnicowanym poziomie trudności z lądowaniem do dołu z gąbkami, profesjonalną planszę akrobatyczną, oraz 4 trampoliny osadzone w podłożu z możliwością wykonywania elementów do dołu z gąbkami. Całości dopełni skatepark, siłownia oraz sala do sportów walki.

Do dyspozycji ćwiczących będzie także zaplecze socjalne w postaci szatni z natryskami i toaletami, a wkrótce również gabinety rehabilitacyjne oraz kawiarnia.

Z fanpage’u FB Freestyle Park możemy dowiedzieć się jak narodził się pomysł na to niezwykłe miejsce:

Ogromne zainteresowanie tego typu sportami skłoniło Nas do stworzenia miejsca, gdzie pod okiem profesjonalistów i na profesjonalnie wyposażonej hali, będzie można bezpiecznie uczyć się nowych tricków oraz doskonalić swój warsztat. Całoroczny obiekt pomoże w przygotowaniu do sezonu oraz w utrzymaniu formy sportowej na najwyższym poziomie.

Planowany termin otwarcia obiektu to wrzesień 2014 r. Zapraszamy do śledzenia postępów w pracach adaptacyjnych i wyrażania swoich opinii.

My już nie możemy się doczekać efektów w postaci nowych, młodych talentów trzaskających double i inne fikołki!