Udostępnij

Frostgun Invitational są zawodami, które jako jedyna impreza Big Air na świecie posiada status „Platinium” międzynarodowej federacji sędziowskiej AFP. Podobny status posiadają tylko i wyłącznie X-games oraz Dew Tour, aczkolwiek w ich skład wchodzi o wiele więcej dyscyplin.

Najlepsi zawodnicy na świecie będą walczyć o pulę 30.000 dolarów (!), a wszystko to rozegra się dzisiaj (15 luty) we francuskim Val d’Isère. Pierwszy raz w pięcioletniej historii Frostgun event odbędzie się wieczorem przy sztucznych oświetleniu.

Uczestnictwo zapowiedziały takie sławy jak m.in. TJ Schiller, Vincent Gagnier and Alex Bellemare, PK Hunder, Jacob Wester, Nick Goepper, James Woods, Elias Ambühl, JF Houle, Jesper Tjader, Alex Schlopy, Alex Bellemare oraz wielu innych znakomitych freeskierów.

Niestety z przyczyn „kontuzjogennych” w imprezie nie wystartują Tom Wallisch, Russ Hanshaw, Bene Mayer oraz ubiegłoroczny zwycięzca, szwajcar Kai Mahler.

Gra jest warta świeczki, gdyż oprócz dużej kasy można się świetnie zabawić na super dużym kickerze oraz licznych imprezach i koncertach towarzyszących.

Tak o to wyglądał Frostgun w sezonie 2012. Mega duża publika, świetna muzyka i kozackie ewolucje!

O godzinie 15:00 rozpoczęły się kwalifikacje, a o 19:00 wystartują półfinały i o tej właśnie porze rozpoczyna się przekaz na żywo, na który serdecznie zapraszamy!

Finał całej imprezy zaplanowany jest na godzinę 20:00

Info Update! (15.02.2013 – Godzina 21:10)

Impreza po prostu zmiażdżyła system! Sypały się mega i trudne double 1240, 1080 oraz wiele innych sztuczek.

Na pudełku mogły stanąć wyłącznie trzy osoby:

  1. Alex Bellemare – Kanada – 15.000 $
  2. Johan Berg – Norwegia –  7.000 $
  3. Vincent Gagnier – Kanada – 3.000 $