Udostępnij

Mamy dla was świetną wiadomość z dziedziny zaawansowanej technologii, nowoczesnego designu i kreatywnego nazewnictwa… Mianowice za sprawą firmy BECOME A PRO  w Polsce pojawiły się zjawiskowe pokrowce norweskiej marki Douchebags.

Koncepcja marki powstała latem 2009 roku. Podczas pewnego letniego weekendu Jon Olsson, ikona światowego freestylu spotkał się z przedsiębiorcą i inżynierem Trul’sem Brataas’em. To spotkanie przyczyniło się do odkrycia ich wspólnych pasji , jakimi są sporty ekstremalne, podróże i projektowanie funkcjonalnych przedmiotów codziennego użytku.

Tak właśnie narodził się pomysł na niebanalne pokrowce o nazwie Douchebags. Poprzez szereg analiz oraz testów przeprowadzonych na grupie ponad 150 czynnych sportowców wytypowano pięć najważniejszych cech jakie powinien posiadać idealny pokrowiec, tudzież torba podróżna.

  • System regulacji długości – przemyślany w taki sposób, aby jeden pokrowiec był w stanie pomieścić różne rodzaje sprzętu i akcesoriów narciarskich.
  • Niska waga – w celu zwiększenia komfortu podróżujących, jak i spełnienia restrykcyjnych przepisów linii lotniczych odnośnie bagażu.
  • Solidna ochrona zawartości – aby użytkownik miał pewność, iż jego sprzęt nie ulegnie zniszczeniu podczas transportu.
  • Kompresyjna konstrukcja – umożliwiająca zmniejszenie gabarytów pokrowca do minimum.
  • Innowacyjny system noszenia – zapewniający komfort i oszczędność sił.

Spełnienie wszystkich tych wymagań jednocześnie wymagało opracowania nowej technologii. Do współpracy zaproszono zasłużonego projektanta produktów użytkowych Per’a Finn’e oraz naukowców Norweskiego Instytutu Nauki i Technologii. Dodatkowo pierwsze testy prototypów powierzono firmie produkującej torby dla norweskiej armii, która sprawdziła i udoskonaliła ich odporność na wszelkiego typu czynniki i sytuacje zewnętrzne.  Dzięki temu udało się stworzyć opatentowaną technologię spełniającą wszystkie marzenia podróżujących freeskierów.

Pierwszym ambasadorem marki w naszym kraju został Szczepan Karpiel, który aktualnie testuje swojego Douchebaga za wielką wodą. Gratulujemy!

Szczepan znajduje się w gronie nie byle jakich „ambasadorów”, gdyż na świecie markę reprezentują takie postacie jak m.in. PK Hunder, Jon Olsson czy Vincent Gagnier.

W ofercie dystrybutora dostępny jest obecnie model The Douchbag 2.0, który można już zakupić w sklepie Parlament ShopCentral Store oraz Ski2die.pl, a już za niedługo pojawi się również w sklepie TwoTip.com