Udostępnij

FWT jest cyklem imprez, który powstał z połączenia Freeride World Tour z rozgrywanymi w Ameryce Północnej i Południowej Freeskiing World Tour oraz The North Face Masters of Snowboarding. Wielki finał cyklu odbędzie się podczas imprezy Verbier Xtreme w Szwajcarii. Na liście startowej znajdą się zawodnicy zakwalifikowani we wszystkich trzech seriach rozegranych w 2012 roku, a także eventach serii Freeride World Qualifier.

Pełna lista wszystkich przystanków prezentuje się następująco:

  • 11.01.2013 – Revelsoke, BC, Kanada
  • 22.01.2013 – Courmayeur-Mont-Blanc, Włochy
  • 26.01.2013 – Chamonix, Francja
  • 27.02.2013 – Kirkwood, Stany Zjednoczone
  • 09.03.2013 – Fieberbrunn Pillerseetal, Austria
  • 23.03.2013 – Verbier, Szwajcaria

Wszystko wskazuje na to, iż trzeci przystanek Freeride World Tour odbędzie się w pierwszym, wyznaczonym terminie co jest dużym precedensem w tegorocznym cyklu. Oba wcześniejsze przystanki odbywające się w Revelstoke (Kanada) oraz Courmayeur-Mont-Blanc (Włochy) odbyły się z lekkim opóźnieniem ze względu na bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Jeśli czujecie duży sentyment to zapraszamy do obejrzenia pięknych galerii fotograficznych – RevelstokeCourmayeur-Mont-Blanc

Wróćmy do teraźniejszości. Francuski przystanek FWT zapowiada się bardzo emocjonująco pod każdym względem. Wszak Chamonix jest kolebką narciarstwa poza trasowego na starym kontynencie. Zawody odbywają się oczywiście na jednej ze ścian Mont Blanc (4810,45 m n.p.m.)

Zobaczcie sami jakie piękne i majestatyczne są to góry. Ekipa FWT zrobiła kilka fotek podczas oficjalnego zwiadu.

Niestety z racji na ciężkie warunki śniegowe organizatorzy byli zmuszeni zmienić miejsce rozgrywania dzisiejszych zawodów. Punktem startu stał się szczyt Aiguille Pourrie i będzie się on odbywał z wysokości 2400 m.n.p.m, natomiast meta znajduje się na wysokości 2080 m.n.p.m.

Jesteśmy ciekawi, czy Francuski przystanek zostanie wygrany przez narciarza z tego właśnie kraju? Dwie poprzednie edycje zostały zgarnięte przez tzw. „localsów”, no prawie. W Kanadzie wygrał Amerykanin Drew Tabke, ale już we Włoszech zwyciężył Markus Eder, co na pewno ucieszyło włoską część publiki. Tym razem kibicujemy Seb’owi Michaud!

Poniżej źródło ekscytującego live streaming’u, który jak zawsze możecie oglądać u nas bez żadnych ograniczeń. Planowy start o 9.00

Rozsiądźcie się wygodnie!