Udostępnij

Swatch Freeride World Tour by North Face jest cyklem imprez, który powstał z połączenia Freeride World Tour z rozgrywanymi w Ameryce Północnej i Południowej Freeskiing World Tour oraz The North Face Masters of Snowboarding. Wielki finał cyklu odbędzie się podczas imprezy Verbier Xtreme w Szwajcarii. Na liście startowej znajdą się zawodnicy zakwalifikowani we wszystkich trzech seriach rozegranych w 2012 roku, a także eventach serii Freeride World Qualifier.

Pełna lista wszystkich przystanków prezentuje się następująco:

  • 11.01.2013 – Revelsoke, BC, Kanada
  • 22.01.2013 – Courmayeur-Mont-Blanc, Włochy
  • 26.01.2013 – Chamonix, Francja
  • 27.02.2013 – Kirkwood, Stany Zjednoczone
  • 09.03.2013 – Fieberbrunn Pillerseetal, Austria
  • 23.03.2013 – Verbier, Szwajcaria

Czwarta edycja Freeride World Tour w Kirkwood (USA) już za nami. Odbyła się ona w okolicznościach przepięknej, słonecznej pogody, aczkolwiek w bardzo zmiennych warunkach ze względu na temperaturę, którą de facto generowało śliczne i ciepłe słońce.

Warunki śniegowe nie były niestety wymarzone. Betonowy „hardpack” nie dawał zbyt wielu możliwości na pokazanie umiejętności z kategorii BC Freestyle, a jak możecie łatwo zauważyć „The Cirque” idealnie się do tego nadaje. Tym razem liczył się jednak solidny, szybki i bardzo techniczny przejazd i tylko taki prześlizg mógł dać wygraną! Można również dodać, iż szczypta odwagi i szaleństwa w tym dniu była na miarę złota.

Fotograf: D.Carlier | Freeskier: Kevin Guri (FRA)

Wśród narciarzy mistrzem „The Cirque”, ściany na której odbywała się rywalizacja został freeskier z Vermont (USA) Lars Chickering-Ayers, który wybrał jedną z najbardziej technicznych sekcji jakie znajdowały się w strefie zawodów. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników Lars spontanicznie stwierdził, iż..

„I wasn’t really planning to win here.. I just came out to spend time with family and have fun.. „

Tak oto wyglądał przejazd po pierwsze miejsce na pudle – Lars Chickering-Ayers

 

Zobacz przejazd Larsa z jego kamery pokładowej!

Drugie miejsce na podium zajął francuski rider Julien Lopez, który do swojej linii załączył bardzo efektownego backflipa i naszym skromnym zdaniem powinien wygrać, gdyż wykonał kilka bardzo solidnych dropów, a sama jazda była niezwykle stabilna i szybka. Zapewne troszkę zmartwiła go informacja o srebrnym krążku. Taka karma. Zresztą sami oceńcie jego przejazd, a poniżej możecie posłuchać, iż na prawdę jest lekko rozczarowany oceną sędziów i nie boi się tego powiedzieć podczas rozmowy z reporterką EpicTV

Mimo to, Julien w ogólnym rankingu skoczył z szóstego miejsca na trzecie co z pewnością poprawiło jego humor!

Sędziowanie eventów freeride’owych nie jest lekkim zadaniem. W kategorii Ski Men różnice punktowe były niesamowicie małe. Mianowicie między pierwszym a dziesiątym miejscem było tylko 6 punktów różnicy?! Zapraszamy do przeczytania sędziowskiego komentarza poszczególnych przejazdów, które przygotował sędzie główny i legendą narciarstwa poza trasowego Hugo Harisson.

Trzecie miejsce wywalczył obywatel Nowej Zelandii, Charlie Lyons, który w swoim przejeździe wrzucił kilka fajnych, dużych dropów a sama dynamika jego linii była wręcz doskonała. Jego przejazd możecie obejrzeć klikając tutaj.

Fotograf: A.Jimmerson | Freeskier: Adrien Corier (FRA)

Wśród Pań najlepsza okazała się Amerykanka Jacklyn Passo, drugie miejsce zajęła Norweżka Pia Nic Gundersen, a na trzecim miejscu znalazła się Ashley Maxfield, dziewczyna z USA. Po kliknięciu w nazwisko możecie obejrzeć ich odważne przejazdy. „Mają dziewczyny jaja!”

Fotograf: D. Carlier | Freeskier: Samuel Anthamatten (SUI)

Jeżeli posiadacie pięć wolnych godzin (na szczęście narciarze jadą jako pierwsi!) to śmiało możecie zasiąść i obejrzeć kompletną relację z przystanku w Kirkwood. Miłych wrażeń!

Polecamy również oficjalną galerię fotek i odwiedziny na profilu FB FWT

A my czekamy na kolejny przystanek, czyli austriacki Fieberbrunn-PillerseeTal

Fotografia główna autorstwa: Rachid Dahnoun

Narciarka: Jess McMillan