FWT 2013 | Stop 5 – Fieberbrunn Pillerseetal, Austria | Ostatnia krok do Verbier!

0
Udostępnij

Swatch Freeride World Tour by North Face jest cyklem imprez, który powstał z połączenia Freeride World Tour z rozgrywanymi w Ameryce Północnej i Południowej Freeskiing World Tour oraz The North Face Masters of Snowboarding. Wielki finał cyklu odbędzie się podczas imprezy Verbier Xtreme w Szwajcarii. Na liście startowej znajdą się zawodnicy zakwalifikowani we wszystkich trzech seriach rozegranych w 2012 roku, a także eventach serii Freeride World Qualifier.

Pełna lista wszystkich przystanków prezentuje się następująco:

  • 11.01.2013 – Revelsoke, BC, Kanada
  • 22.01.2013 – Courmayeur-Mont-Blanc, Włochy
  • 26.01.2013 – Chamonix, Francja
  • 27.02.2013 – Kirkwood, Stany Zjednoczone
  • 09.03.2013 – Fieberbrunn Pillerseetal, Austria
  • 23.03.2013 – Verbier, Szwajcaria

Przedostatni przystanek FWT odbył się w austriackim kurorcie Fieberbrunn PillerseeTal

Piąta edycja Swatch Freeride World Tour by North Face przebiła wszystkie poprzednie pod względem amplitudy i poziomu jazdy, jednak, czego innego można się spodziewać, kiedy do końca pozostała już tylko jedna finałowa runda, legendarne, szwajcarskie Verbier (22 Marca!). Miejsce  w finałowej edycji nie jest zbyt wiele. Spośród mężczyzn może zakwalifikować się wyłącznie 12 narciarzy, natomiast panie mają do dyspozycji tylko 5 miejsc.

Zdjęcie: J. Bernard

Jeśli chodzi o pogodę to niestety organizatorzy nie mają zbyt wiele szczęścia. Event a Austrii musiał zostać przesunięty, aż o tydzień, by finalnie odbyć się przy akompaniamencie błękitnego nieba i blasku słońca. Warunki śniegowe były bardzo zmienne. Od głębokich warstw świeżego puchu, aż po przewiany i wylodzony podkład. Sprytna i przemyślana linia była kluczem to osiągnięcia sukcesu.

Zdjęcie: D.Daher

Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zdobył Silas Chickering-Ayers. Chłopak ma zaledwie 20 lat i już posiada tzw. „petardę” w nogach! Nie ma się, co rozpisywać, po prostu zobaczcie ten niesamowity przejazd, a szczególnie masywnego, pierwszego dropa!

 

Drugie miejsce wywalczył Szwedzki wiking Wille Lindberg, uzyskując 80.67 Pkt

Trzecie miejsce przypadło również Szwedowi, Reine Barkered’owi, który zdobył 79.00 Pkt

Wśród pań zwyciężyła aktualna liderka klasyfikacji FWT, Austriaczka Nadine Wallner.

Drugie miejsce na pudle przypadło szwedce Matilda Rapaport. Dzięki dzikiej karcie Matylda startowała w FWT pierwszy raz. Osiągnęła całkiem niezły wynik!

Trzecie miejsce zgarnęła Amerykanka Jacklyn Paaso

Zdjęcie: J.Bernard

Koniecznie sprawdźcie video-relację z podsumowaniem najlepszych ujęć z Fieberbrunn PillerseeTal

Zapraszamy do obejrzenia jutrzejszego, wielkigo finału FWT na monumentalnej i niesamowicie wymagającej ścianie Bec des Rosses!

Zdjęcie główne: Jeremy Bernard