Udostępnij

Czołowy amerykański freesty’lowiec, srebrny medalista ostatnich igrzysk olimpijskich oraz przyjaciel każdego bezpańskiego psiaka na tej planecie, Gus Kenworthy został oficjalnym ambasadorem marki Sony.

Gus będzie promował najnowszą kamerkę do ujęć typu „POV”, model HDR-AS100V. Swoją drogą producent mógłby zadbać o bardziej przystępną i przyjazną nazwę tego modelu, gdyż ta brzmi jak odpowiedź na jedno z pytań na kartkówce z chemii.

Sony pragnie „napsuć krwi” głównemu liderowi w tym segmencie elektronicznego przemysłu. Mowa oczywiście o marce GoPro. Poza Gus’em w teamie znajdują się już tacy freeskierzy jak Sage Cattabriga-Alosa, Ian McIntosh, Dash Longe, Angel Collinson i Tim Durtschi. Jak widać nazwiska z najwyższej półki. Poza nimi w skład „Team Action Cam” wchodzą nie mniej utalentowane gwiazdy sportów ekstremalnych a wśród nich takie tuzy jak snowboardziści Terje Hakonsen, Jeremy Jones. Motocross’owcy w osobach Rick’iego Carmichael’a oraz Ryan’na Dungey lub przedstawiciela środowiska rowerowego Cam’a McCaul.

Japoński producent zapowiedział bardzo agresywne działania marketingowe na największym rynku świata, czyli w USA. Wśród nich współpraca z największymi ośrodkami narciarskimi, sponsoring imprez, produkcja wysokobudżetowych filmów. Na razie nie wiadomo o tego typu inicjatywach w Europie oraz Polsce.

Czy HDR-AS100V zdetronizuje produkty GoPro? Na tym etapie bardzo ciężko o prawidłową odpowiedż. Z całą pewnością posiada bardziej przystępną cenę – 1299 zł (wersja podstawowa). Naszym zdaniem bez intensywnej promocji na całym świecie będzie bardzo ciężko, ale na razie nie typujemy zwycięzcy tego pojedynku. Czas i zajawka dystrybutorów poszczególnych krajach będą kluczowe. Poza tym optymalny rozmiar akcesoriów, niska waga i ich cena. Bez tych trzech czynników nie będzie wygranej, a do tej pory była to pięta achilesowa kamerek Sony.

Dane techniczne HDR-AS100V

  • 18,9-megapikselowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R®
  • Zaawansowany procesor obrazu BIONZ X
  • Superszerokokątny (170°) obiektyw Zeiss® Tessar
  • Odporna na zachlapania budowa
  • Łatwe udostępnianie i sterowanie dzięki Wi-Fi® i technologii NFC

Więcej szczegółowych informacji technicznych oraz ceny znajdziecie na stronie Sony

Wymagającym i zaciekawionym użytwkownikom polecamy jedno z wielu porównań, które można znaleźć na Youtubie.

Zdjęcie: nbcolympics.com