Udostępnij

Czy znacie braci Neil’a i Ian’a Provo? My również nie, ale dzięki zbawiennej mocy internetu mamy okazję obserwować ich ekstremalne poczynania.

Neil jest snowboardzistą, Ian narciarzem, a razem tworzą niesłychanie mocną drużynę do zadań ściśle freeride’owych.

Oboje są sponsorowwani przez zastępy bogatych firm z branży i nic w tym dziwnego, gdyż ich największym atutem, poza umiejętnościami sportowymi jest talent do rejestracji swoich przygód na różnych nośnikach foto & video.

Ostatnim ich dziełem jest film zatytułowany „Steelhead and Spines„. Jest to historia, która opowiada o „frywolnym” wypadzie w samo serce Alaski, by tam spróbować po raz pierwszy pionowych grzebieni opadających z cudownie stromych i zaśnieżonych szczytów.

Bracia Provo i trójka ich przyjaciół postanowili podjąc wyzwanie tej przygody bez uczestnictwa jakiegokolwiek przewodnika, gdyż jak sami powiedzieli, chcieli zebrać swoje własne doświadczenie. Późniejsze refleksje, o których możemy przeczytać w podpisie na vimeo i które da się zauważyć na twarzach ukazują trudności jakim trzeba się przeciwstawić w tak trudnym terenie, a następnie szacunek jaki trzeba okazać tym majestatycznym górom.

Zobaczcie jak fajnie można bawić się bez użycia helikoptera, a wykorzystując moc biwakowania, roweru do produkcji energii elektrycznej oraz fok i sprzętu do wspinaczki. Jedyny warunek tej wyśmienitej swawoli to możliwość teleportowania się na Alaskę, czego wszystkim zainteresowanym, jak i również sobie życzymy!

Więcej tego typu ciekawych fotek znajdzieie na stronie FB braci Provo