Udostępnij

Premiera filmu „McConkey” odbędzie się 29 października w Multikinie w Złotych Tarasach. Start godzina 20:00

Niestety film o życiu ikony sportów ekstremalnych zostanie wyświetlony w naszym kraju tylko raz. Ponad to wejściówki można tylko i wyłącznie wygrać, w różnego rodzaju konkursach, które będą organizowane przez partnerów organizatora, czyli markę Red Bull.

Jeden z nich trwa aktualnie na Ski2die.pl. Konkurs trwa do poniedziałku! Sprawdzajcie również stronę eventu na FB!

Pozostałe konkursy znajdziecie na tych serwisach:

Co sądzimy o tego typu formacie dystrybucji biletów. Z racji tego, iż Shane zainspirował wiele pokoleń, w tym nasze, jesteśmy zdania, iż film ku jego pamięci jest „wspólnym dobrem” i powinien być dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Normalna sprzedaż biletów najprawdopodobniej niosłaby ze sobą bardziej efektywny rezultat marketingowy. Niemniej jednak jest to tylko i wyłącznie nasze subiektywne zdanie. Oj, Red Bull, Red Bull..

Wracając do filmu. Jak się zapewne domyślacie dokument przedstawia niesamowite wyczyny narciarskie i drogę, jaką przebył Shane, aby spełnić swoje marzenia. Red Bull Media House we współpracy z Matchstick Production oddają hołd człowiekowi, który wyznaczał nowe granice ludzkich możliwości. Dokument opowiada również historię człowieka, ojca i męża, który jak każdy z nas napotykał na swej drodze przeszkody. Sposób, w jaki je pokonywał, to prawdziwa lekcja optymizmu.

Światowa premiera filmu odbyła się w kwietniu tego roku na festiwalu filmowym Tribeca w Nowym Jorku. Film powstał dzięki ponad tysiącowi godzin archiwalnych materiałów nagranych przez samego bohatera jak i zaprzyjaźnioną wytwórnię MSP. W produkcję zaangażowana była również rodzina Shane’a. Prace nad realizacją obrazu zajęły aż 5 lat.

Dzięki patentom, które stosował w swojej jeździe znacząco wpłynął na rozwój narciarstwa. Shane był jednym z pionierów freeskiingu. Znajdował sposoby na poskromienie najtrudniejszych tras na najwyższych szczytach. Był też znakomitym BASE jumperem oraz mistrzem lotów w kombinezonie wingsuit. Chociaż McConkey nie był pierwszym, który oddał skok base na nartach, to, jako pierwszy dostrzegł potencjalny wpływ tej dyscypliny na odkrywanie nowych szlaków narciarskich w miejscach uznawanych za niedostępne.

Pomimo tego, że McConkey był najlepszy w tym, co robił, w powietrzu był zależny od czynników, których nie był w stanie kontrolować. 26 marca 2009 roku, w wieku 39 lat, Shane McConkey zginął w wypadku w Dolomitach we Włoszech, do którego doszło podczas jednego ze skoków. Dochód z filmu zasili fundusz utworzony dla rodziny McConkey – żony Sherry i córki Ayli. Donację można składać również na rzecz fundacji McConkey’a, która wspiera ochronę środowiska i działania charytatywne na stronie fundacji.