Udostępnij

Jeżeli do tej pory nie słyszeliście o Jon Olsson Invitational to z całą pewnością mieszkaliście do tej pory pod ziemią, albo nie korzystaliście przez ostatnie 7 lat z internetu. Tą gigantyczną i wspaniałą imprezę trudno przegapić mieszkają na tej planecie.

Event rozpoczyna się w ten piątek, 5 kwietnia startuje Big Air. Od godziny 19:00 polecą pierwsze odważne skoki w eliminacjach.

W środę i czwartek miały odbyć się skoki treningowe, aczkolwiek silny wiatr uniemożliwił ich przeprowadzenie. Miejmy nadzieję, iż ten sam wiatr pozwolił bezpiecznie przetransportować wszystkich zawodników z lotniska do hotelu przy pomocy helikoptera, czyli w tradycyjny dla JOI sposób. Jak się bawić, to tylko na bogato!

Wśród zaproszonych zawodników znajdują się tacy atleci jak Henrik Harlaut, Elias Ambuhl, PK Hunder, Jossi Wells, Jesper Tjäder, Jacob Wester, Vincent Gagnier, Charles Gagnier, Aleksander Aurdal, Frej Jönsson, Joss Christensen, Andreas Håtveit, Simon Dumont, Espen Bergh, Gaute Silseth, Christof Schenk, Mikkel Jöraandstad, Luca Tribondeau, Niklas Eriksson, Noah Morrison, Matt Walker i Torin Yater Wallace.

Do tej szanownej grupy dołączą zawodnicy wyłonieni z video-kwalifikacji. Nowością w tym sezonie jest system naboru oraz ilość zawodników, którzy zostaną wybrani w ten sposób. Jon postanowił, iż liczba „młodych wilków” będzie równa 50% ogólnie startujących. Dodatkowo będą to twarze, które nigdy wcześniej nie startowały w tej imprezie. Szlachetne i bardzo progresywne rozwiązanie Jon, gratulujemy pomysłu!

Patrząc na montaż konkursowy młodego włoskiego freeskiera, Christofa Schenk’a jesteśmy pewni, iż tegoroczny JOI będzie jeszcze bardziej kreatywny i nowatorski pod względem nowych tricków, które nigdy wcześniej nie zostały wykonane podczas zawodów.

Przekonamy się o tym już niebawem, gdyż finał imprezy odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia, również o 19:00

Skocznia w tym roku wygląda bardzo podobnie jak podczas JOI 2012. Według Jona nie warto zmieniać rzeczy doskonałych. Jak sam powiedział, w tym roku chciał poprawić detale, w tej i tak idealnie pracującej maszynce.

Niestety nie mamy potwierdzonych informacji odnośnie przekazu na żywo, aczkolwiek nie wyobrażamy sobie, by JOI nie był transmitowany na żywo na całym glob!?

Ciekawostką dla tych, którzy po raz pierwszy stykają się z JOI może być informacja, iż równolegle z konkursem Big Air odbywają się zawody w slalomie równoległym. Jon połączył coś, co wydawać, by się mogło nigdy nie powinno być łączone. Jednocześnie zaspokoił swoje dwie największe pasje. Da się?

Zapraszamy do obejrzenia montażu z Big Air z poprzedniej edycji, która odbyła się równo rok temu. Zaufajcie nam, działo się!!!

Wygrał Gus Kenworthy, drugie miejsce zajął Vincent Gagnier, a trzeci uplasował się Aleksander Aurdal

Jednym z przełomowych momentów ubiegłorocznej edycji, był nowatorskie double cork’i wykonane przez Frej Jönsson. Polecamy artykuł, który opublikowaliśmy będąc pod dużym wrażeniem tych spektakularnych tricków. Frej Jönsson | Człowiek, który zatrzymał „kołowrotki”