Udostępnij

Tak jest! PK Hunder wygrywa tegoroczną edycję Jon Olsson Invitational!

PK to bardzo sympatyczny norweski freeskier, który po bardzo groźnej kontuzji, a mianowicie złamaniu kompresyjnym kręgosłupa bardzo długo odbudowywał swoją karierę w drodze na sam „szczyt”. Kontuzja dosięgnęła go w roku 2009. Miejscem tego felernego wydarzenia był właśnie Big Air podczas ówczesnych Jon Olsson Invitational. Jak widać ciężka praca i wiara we własne umiejętności w końcu się opłaciła. Cieszymy się bardzo z faktu, że zdobył pierwsze miejsce, gdyż od samego początku jego profesjonalnej kariery żywimy do chłopaka wielką sympatię. Należało mu się jak nikomu innemu!

Polecamy krótki montaż Field Productions na temat osoby PK’eja. Budująca historia.

Drugie miejsce zajął kolejny utalentowany Skandynaw, aczkolwiek tym razem obywatel Szwecji, Henrik Harlaut. Henryk idzie w tym sezonie jak przecinak i praktycznie staje na pudle każdej imprezy, w której bierze udział.

Trzecie miejsce wywalczył Espen Bergh, czyli kolejny skandynawski złoty chłopak. Można powiedzieć, iż Norwegia zdominowała w tym rok JOI.

W finale zawodnicy mieli do dyspozycji cztery przejazdy. Jak się okazało nie zamierzali oni odpuścić żadnego z nich oddając zapierające dech w piersiach ewolucje.

PK wylądował m.in. takie sztuczki jak Double Cork 1260 Mute oraz Switch Double Cork 1440 Mute

Henryk wrzucił swoje autorskie Nose-butter Double Cork 1080 Safety oraz Nose-butter Double Cork 1260 Tail, a na deser posadził stylowe Double Cork 720 Safety. Całkiem przyzwoity repertuar jak na taki młody wiek.

Espen nie pozostał dłużny umieszczając w swoim menu takie tricki jak Switch Double Cork 1440 Mute oraz Double Cork 1260 Mute.

Pewnie jesteście ciekawi jak reszta stawki. Śpieszymy z wyjaśnieniami, iż czwarte miejsce zajął Jossi Wells. Jossi wykonał stylowego Double Cork’a 900 Safety. Za równo do przodu jak i na switch, respekt! Piąte miejsce przypadło młodemu Włochowi, Luca Tribondeau, który sieknął Triple Cork’a 1440 Mute. Przypomnijmy, iż Luca ma zaledwie 18 lat! Na szóstym miejscu uplasował się Jacob Wester, który wykonał m.in. Double Cork 1260 Safety to Reverse Tail.

A to, co do chol..???

Szczegółowe wyniki znajdziecie poniżej. Najważniejszą informacją jest fakt, iż wszyscy zawodnicy w finale wykonali minimum Double Corka. Co prawda w dzisejszych czasach już nikogo to nie dziwi, dlatego należy dodać, iż każdy z tych „podwójnych świdrów” był wykonany w bestialsko perfekcyjny i szatańsko stylowy sposób.

  1. PK Hunder | 177 Pkt
  2. Henrik Harlaut | 165 Pkt
  3. Espen Bergh | 164 Pkt
  4. Jossi Wells | 163 Pkt
  5. Luca Tribondeau | 161 Pkt
  6. Jacob Wester | 151 Pkt
  7. Joss Christensen | 147 Pkt
  8. Vincent Gagnier | 141 Pkt
  9. Elias Ambuhl | 104 Pkt

Czas na oficjalne video-podsumowanie. Proszę się nie zrażać dużą ilością „gumy” na samym początku filmiku. Miłego oglądania!