Udostępnij

Mówiąc bardziej szczegółowo Kaya opuściła, aktualnie nie istniejącą markę Coreupt już prawie miesiąc temu, nieoficjalnie zapewne trochę wcześniej.

Nowym, głównym sponsorem kanadyjskiej narciarki o polskich korzeniach stała się marka Head oraz Tyrolia, która posiada jednego bogatego właściciela, ale nie jest nim „niestety” Roman Abramowicz.

Według naszego informatora Kaya spędziła całe lato testując nowe narty w Nowej Zelandii, a sam rezultat był raczej zadowalający, gdyż podpisała umowę na trzy okrągłe lata.

W pierwszym komunikacie prawsowym jaki został wydany zaraz po ogłoszeniu tego „goracego newsa” Turski rozpływała się nad znakomitymi właściwościami nart Head oraz wiązań Tyrolia.

Wierzymy, że tak jest i życzymy Kay’i wielu sukcesów! Miejmy nadzieję, że ta nowa współpraca przełoży się na niewyobrażalnie efektywny progress umiejętności, lub nawet złoty kruszec podczas olimpiady w Sochi.

Nie mamy już natomiast wątpliwości co do polityki marki Salomon, wcześniejszego „opiekuna” Kay’i. Francuski potentat od pewnego czasu sukcesywnie pozbywa się swoich freestylowych riderów. W ostatnim czasie podziękowano takim narciarzom jak Sammy Carlson, Dane Tudor, Simon Dumont czy Charles Gagnier. W kuluarach żyje pogłoska, iż w przyszłym sezonie jedynym riderem w stajni Salomon będzie..Mike Douglas.

Tym żartobliwym akcentem kończymy audycję tego newsa i jednoczesnie polecamy odcinek Salomon Freeski TV, w którym możemy zobaczyć Kay’ę oraz Charles’a Gagnier podczas wizyty w Polsce, a działo się to w zamierzchłym roku 2010. Kaya mówi w tym video w języku ojczystym!