Udostępnij

Konkursy fotograficzne z pewnością nie są żadną innowacją, aczkolwiek z racji formy i możliwości tej sztuki każdy z nich posiada zupełnie inny charakter, jakość, popularność i wydźwięk. Należy wspomnieć również, iż to nadesłane prace stanowią o tych wszystkich aspektach, czyli mówiąc krótko Konkurs Fotograficzny to Wy, uczestnicy, fotografowie, ludzie uwieczniający na stałe momenty ludzkiego życia.

Tegoroczny Konkurs Fotograficzny Backwards Magazine był debiutantem, aczkolwiek liczymy, iż będzie się on pojawiał cyklicznie. Musimy zaznaczyć, iż ilość i poziom nadesłanych zdjęć przeszła nasze najbardziej śmiałe oczekiwania. Niezmiernie się cieszymy, iż odzew był taki duży, a sama intensywność, jaka towarzyszyła kolejnym publikacjom tak niezwykle żywiołowa. Dziękujemy!

Statystyki są oszałamiające. Otrzymaliśmy dokładnie 148 zdjęć. Miłym akcentem był fakt, iż kilka zdjęć przyleciało do nas od obywatela Austrii, dwa zgłoszenia od Słowaków i jedno z Hiszpanii. Jednym słowem konkurs uzyskał status „Międzynarodowy”. Podział na kategorie względem ilości fotek wygląda następująco:

  • Best Freeride/Backcountry | 58
  • Best Slam/Crash/Bail/Gleba | 24
  • Best GoPro/POV Style | 16
  • Best Freestyle | 29
  • Best Street | 21

Wszystkie zdjęcia możecie już w tej chwili obejrzeć w specjalnej galerii na naszym profilu FB. Dodatkowo utworzyliśmy galerię z najbardziej wyróżniającymi się zdjęciami, które otrzymaliśmy. Znajduje się ona pod tym linkiem, serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia konkursowe można było nadsyłać do 22 maja, ale już dużo wcześniej nasze szanowne jury zdawało sobie sprawę, iż wybór najlepszego zdjęcia w każdej kategorii będzie niezwykle trudne, ze względu na poziom fotografii. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym niezłomnym jurorom za wysiłek, precyzję i profesjonalizm, jaki włożyli w wytypowanie zwycięzców. Skład jury wyglądał następująco:

Konkurs nie miał by racji bytu, gdbyby nie można było w nim zdobyć ciekawych nagród, dlatego wielkie podziękowania należą się wszystkim partnerom, którzy zadbali o fajne prezenty. Super, że byliście z nami!

 

Loga Sponsorów

 

Nadszedł czas na oficjalne ogłoszenie wyników w każdej z kategorii. Dodatkowo stworzyliśmy wyjątkową galerię z najbardziej wyróżniającymi się zdjęciami, które zostały zgłoszone do konkursu. W obu przypadkach jesteśmy ciekawi waszych opinii. Wszak warto pamiętać, iż nawet najbardziej dokładne jury nigdy nie ocenia subiektywnie w 100%.

 

Best Freeride / Backcountry
Dariusz Orlicz

Dariusz Orlicz

 

Best GoPro / POV
Christoph Oberschneider

 

Best Snowpark
Paweł Karasiński

Paweł Karasiński

 

Best Street / Urban
Kuba Konwent

Kuba Konwent

 

Best Gleba / Crash
Marysia Pająk

Maria Pająk