Udostępnij

Dynafit i Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Przewodników GórskichIFMGA (International Federation of Mountain Guide Associations) podpisały na tegorocznych międzynarodowych targach ISPO pierwszą długoterminową umowę, zakładającą ścisłą współpracę w kwestii rozwoju i udoskonalania produktów marki w kwestii nart skiturowych, obuwia, wiązań oraz kasków. Przewodnicy górscy będący członkami federacji zostaną na poziomie międzynarodowym wyposażeni w produkty marki oraz zaproszeni do udziału w różnych projektach mających na celu przeprowadzenie testów wybranych produktów.

Prezydent federacji, Hanno Dönz oraz manager marki Dynafit ds. międzynarodowych, Benedikt Böhm podpisali na tegorocznych targach produktów sportowych ISPO w Monachium porozumienie zakładające trzyletnią współpracę. Dla obu stron, podjęcie takiego kroku wynika z wiary w korzyści płynące z synergii i wspólnych działań na rzecz partnerstwa. Priorytetami najwyższej wagi są tu innowacyjny rozwój produktowy oraz poszerzanie specjalistycznej wiedzy i doświadczenia wdziedzinie ski touringu.

Pierwszy wspólny projekt został pomyślnie zrealizowany już w maju 2013. Dynafit opracował stabilny, szeroki i niezwykle lekki model nart do free touringu “Denali”, który został dokładnie przetestowany przez IFMGA podczas ekspedycji na znajdujący się na Alasce szczyt Denali.

W maju 2012, trzynastu instruktorów przewodnictwa górskiego i członków IFMGA z dwunastu krajów pojechało do Ameryki Północnej, by zdobyć szczyt Denali 6,194 m.np.m. Wyprawa narciarska została zorganizowana w ramach warsztatów mających na celu wspólne doszkalanie i trening na międzynarodowym poziomie. Uczestnicy wyprawy zostali wyposażeni w sprzęt skiturowy marki Dynafit’a i tym samym mogli oni przetestować óżne modele produktów na sezon 2014/15 przez okres kilku tygodni i w różnych warunkach pogodowych. Pod koniec maja, wszyscy członkowie wyprawy stanęli na szczycie, a następnego dnia dokonali zjazdu lodowcem Kahiltna z powrotem do bazy.

Bazując na sukcesie pierwszego projektu, przez następne trzy lata obie strony zaangażowane będą w doskonalenie i testowanie również innych elementów sprzętu skiturowego. Specjalnie dla przewodników opracowane zostanie unikalne wzornictwo z wkomponowanym logo federacji, natomiast pozostałe produkty Dynafit’a sygnowane zostaną logo oznaczającym, że są one “Polecane przez IFMGA”.