Udostępnij

Nasi dzielni rodacy, którzy wyruszyli na wyprawy wspinaczkowo-narciarskie w Karakorum donoszą o znacznych postępach w działaniach. Zapraszamy na szybki przegląda najświeższych doniesień, jakie otrzymaliśmy od obu zespołów.

Andrzej Bargiel i Darek Załuski | Hic Sunt Leones

Jak informuje Andrzej na swoim blogu ekipa dotarła do Pakistanu 29 czerwca. Pierwszy etap podróży ze stolicy (Islamabad) do Skardu odbył się szybko i sprawnie, dzięki bardzo dobrej pogodzie. Aktualnie dwuosobowy zespół zmierza do Askole. Chłopaki muszą pokonać 120 km i zajmie im to zaledwie 7 godzin?!

„Podczas lotu poznałem niesamowitych pilotów, którzy pozwolili mi usiąść wraz z nimi w kokpicie. Wierzcie mi, że widok z 8000m na Nanga Parbat zapiera dech w piersiach! Coś niesamowitego! Polecam!”

Jeszcze przed wylotem Andrzej wziął udział w imprezie Mercedes Trophy 2015 na polu golfowym w podkrakowskich Paczółtowicach, gdzie zaprezentował swój najnowszy kombinezon marki Pajak Sport. Zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć w najnowszym wpisie na blogu Andrzeja -> Andrzejbargiel.com

My natomiast prezentujemy małą przeróbkę graficzną oryginalnego zdjęcia Tomasza Gotfryda, którą wykonał Lukas Szendzielarz – Dark Knight Rises!

Olek Ostrowski i Piotr Śnigórski | Climb2Ski

Druga rodzima ekipa w składzie Olek Ostrowski i Piotr Śnigórski także posuwa się intensywnie do przodu. Według ostatnich informacji śmiałkowie są już pod Gasherbrum IIna 5050 m.n.p.m. i już niebawem rozpoczynają akcję górską. Z informacji, jakie można znaleźć na ich profilu Facebook.com/climb2skipl dowiadujemy się również, że śniegu jest pod dostatkiem, co bardzo cieszy.

„Mamy najpiękniejszy widok na świecie! A Wy, co widzicie? Porównamy po powrocie. Pozdrowienia z Urdokas”

Obu ekipom życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki za operacje górskie, a także bezpieczny zjazdy. O dalszych postępach obu wypraw będziemy informować na bieżąco, a  tymczasem letnia szanta narciarska z dedykacją autorstwa Artura Andrusa. Hej!