Udostępnij

Pierwsza polska wyprawa narciarska w Karakorum, której celem jest dokonanie pierwszego polskiego zjazdu na nartach z Gasherbruma II – 8035 m n.p.m.

Taki cel założyli sobie Olek Ostrowski oraz Piotr Śnigórski i chcą go zrealizować jeszcze w tym miesiącu!

Gasherbrum II (8035 m n.p.m.) to najniższy ośmiotysięcznik Karakorum, znajdujący się na granicy pakistańsko-chińskiej. Ekipa planuje wejść drogą pierwszych zdobywców od strony pakistańskiej, południowo-zachodnim żebrem. Zjazd z wierzchołka na nartach pokrywać sie będzie z drogą podejścia.

W zeszłym roku Olek odbył samotną, narciarską wyprawę na Cho Oyu – 8201 m n.p.m., która zakończyła się wielkim sukcesem. 29 września 2014 roku stanął sam i bez użycia dodatkowego tlenu na szczycie, po czym jako pierwszy polak w historii zjechał na nartach z tej gór. Podczas tamtej wyprawy wykonał zdjęcia do filmu reż. Szymona Kowalczyka iAdama Śmiałka pt. „Dzięki wszystkim, jesteście wielcy!„. Obraz ten został wyróżniony przez National Geographic Traveler i Martynę Wojciechowską podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego 2014.

Jednak wyprawa sama się nie sfinalizuje! Kwota potrzebna do zrealizowania tego ambitnego projektu to około 80 ty. zł. Połowę tej sumy pomysłodawcy chcą pozyskać dzięki Wam – ludziom dobrej woli, którzy chcą pomóc spełniać marzenia i stać się częścią tej wyprawy. Razem możemy więcej! Tak jak rok wcześniej zbiórka ma miejsce na portalu na Polak Potrafi  Gasherbrum II 8035 – Ski Expedition 2015. Jeśli chłopaki uzbierają więcej niż 100% kwoty (40 tysięcy) to pojadą w Karakorum, zmniejszą tym samym swoje długi zaciągnięte na cele związane z wyprawą i postarają się polepszyć komunikację z Wami abyście mogli śledzić postępy wyprawy na bieżąco. Damy radę!

Więcej informacji oraz możliwość wsparcia znajdziecie na PolakPotrafi.plprofilu Facebook.com/climb2skipl oraz stronie Climb2ski.pl