Udostępnij

Łukasz Gabryelski kazał nam czekać na swoją produkcję całe wieki, aż w końcu w tym tygodniu wieści o nadchodzącej premierze rąbnęły niczym grom z jasnego nieba!

W zasadzie można się przyczepić, że oficjalna premiera byłą obiecywana kilka razy, jednak my wierzymy, iż przez ten długi okres Łukasz skrupulatnie i intensywnie pracował, nad jakością montażu swojego najnowszego dzieła freeski i z pewnością warto było zaczekać.

Koniecznie zapoznajcie się z bardzo zajawkowym zaproszeniem, jakie otrzymaliśmy od Łukasza oraz jego ekipy.

Negatyw jest obrazem, w którym będzie można zobaczyć ludzi podążających za swoją pasją, dla których narty to sposób na życie. W filmie została podkreślona ważna rola odgrywana przez fotografów i filmowców, gdyż jedną z największych radości dla zawodników jest wykonanie perfekcyjnie triku, w dobrym stylu i obejrzenie go później na zdjęciach bądź ujęciach. Jest to dla narciarzy jedno z najlepszych wynagrodzeń, kiedy mogą swoją ciężką pracę zobaczyć w filmie i podzielić się nim ze swoimi przyjaciółmi i szerszym gronem odbiorców.

Obraz został stworzony wspólnymi działaniami ekipy Lukas Gabriel z zawodnikami, fotografami i sympatykami narciarstwa i sportów zimowych. Projekt Negatyw jest furtką wprowadzającą techniki filmowe do polskich projektów freeskiing. Realizacja zdjęć, produkcja i postprodukcja była w rękach ludzi, dla których filmowanie jest taką samą pasją jak dla zawodników narciarstwo. Dzięki powiązaniu wspólnej idei, jaką jest tworzenie coraz lepszych produkcji możemy zaprezentować nasz kolejny film – Negatyw.

Pozytywem można nazwać każdą chwilę spędzoną podczas kręcenia filmu, wszystkie przeżycia, kontakt z naturą i zawodnikami, natomiast negatyw jest odbiciem rzeczywistości, odwrotnością pozytywu, czyli oryginału, którym jest obraz kamery. Film nawiązuje do folkloru zakopiańskiego, zawiera dużo symboliki i akcentów góralskich. Dzięki tym elementom chcemy pokazać możliwości i warunki do uprawiania freeskiing/freeride, jakie są w Polsce, a które nie są wykorzystywane.

W filmie będziecie mogli zobaczyć takich zawodników jak Szczepan Karpiel Bułecka, Jasiek Krzysztof, Paweł Urbaś, Staszek Karpiel Bułecka, Wojtek Szczepanik, Tomasz Wolak, Marek Doniec i nasz Austriacki przyjaciel Simon Hofstädter.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na premierowy pokaz filmu „Negatyw” do Zakopanego. Zabierzcie swoich przyjaciół i widzimy się 9 listopada w Kinie Sokół o 19:00. Po pokazie zapraszamy na after party w klubie VaVaVoom, przy ulicy Kościuszki 10. Pokażmy, że my się zimy nie boimy!

Zapraszam

Łukasz Gabryelski

Pozostała premiery odbędą się w Krakowie i Warszawie

  • Warszawa | 16.11.2013| 20:00| Klub Sztuki & Sztuczki
  • Kraków | 29.11.2013 | 21:00 | Kino ARS 21:00 | After Party: Klub Prozak