Udostępnij

Dzisiejszy finał slopestylu Pucharu Świata FIS podczas Audi Quattro Winter Games NZ 2013 w resorcie Cardrona (Nowa Zelandia) pokazał, iż poziom rywalizacji i tricków w sezonie 2013/14 będzie jeszcze wyższy niż w ubiegłym sezonie, choć zapewne ciężko to sobie na razie wyobrazić. Dodatkowo dzięki igrzyskom olimpijskim FIS ma zapewnioną znakomitą frekwencję na listach startowych podczas własnych imprez. Trochę to niesprawiedliwe, ale takie reguły gry.

Dzisiejsze zawody zostały zdominowane przez Nicka Goepper’a oraz Tiril Sjåstad Christiansen, którzy dzięki swoim perfekcyjnym przejazdom zdobyli pierwsze miejsca na podium. Wśród Pań drugie miejsce zajęła amerykanka Dara Howell, a trzecie przypadło sympatycznej i bardzo odważnej Niemce Lisie Zimmermann.

Tiril w swoim przejeździe wykonała następujące ticki:

• Slide Over The Wall Ride | Switch Lipside On To The Down Rail | Frontside 450 Off The Canon Rail | Left 540 Mute | Switch Right 900 Tail | Right 900 Tail

Ciekawe, która duża firma narciarska zgarnie Lisę do swojego team’u. Kogo obstawiacie?

Pełne wyniki kobiecych przejazdów finałowych. Jak widać, Dara nie miała litości pod względem swojego wysoko ocenionego przejazdu.

Wśród mężczyzn po raz kolejny zwyciężył, przez niektórych nazywany „Golden Boy” amerykański freeskier Nicka Goepper (zwycięzca konkurencji Slopestyle AFP Tour 2013), który uzyskał bardzo wysoką notę za swój drugi przejazd – 94.0 Pkt

Drugie miejsce wywalczył James „Woodsy” Woods, czyli dobrze wszystkim znany wariat z wysp brytyjskich. Na trzecim miejscu uplasował się Australijczyk Russ Hanshaw, któremu zarzuca się brak płynnego stylu, ale mając taką kompilację w swoim portfelu tricków, można troszkę szarpać rotację od czasu do czasu.

Nick wykonał następujący zestaw trick’ów:

• Switch 360 To 180 Over The Wall Ride | Frontside Switch Up To Back 270 Out | Hand Drag 3 Over The Rainbow Rail | Right Double Cork 1080 Mute | Left Double Cork 1260 Tail | Switch Rightside Double Cork 900 Screamin

Lista wyników finałowych piętnastu mężczyzn, a w sumie nadal młodzieńców. Niestety nie wystartował jeden z najstarszych zawodników, niemiec Benedikt Mayer.

Ok, czas na wideo relację. Za nim przejdziecie do konkretów polecamy zerknąć na przejazd finałowy Jesper’a Tjader’a. Młodego i zdolnego wikinga ze Szwecji.

Natomiast to wideo obrazuje przejazd eliminacyjny Szczepana Karpiela

Zapis wideo finałów. Warto spędzić dłuższą chwilę, by popatrzyć na te spektakularne i super dopracowane przejazdy!