Udostępnij

Już trzeci rok z rzędu Patagonia (Argentyna) gościła śmiałków uczestniczących w imprezie Red Bull Beyond The Line.

Beyond The Line są to zawody, których formuła wymusza posiadanie umiejętności freestyle’owych i freeride;owych jednocześnie. Każdego roku impreza z sukcesem łączy argentyńską scenę freestyle i freeride. Z racji, iż odbywają się one w rezerwacie przyrody uczestnicy docierają na start o własnych siłach, a wcześniej posiłkują się samochodami terenowymi, skuterami i ratrakami, co z całą pewnością tworzy wspaniałą atmosferę i posmak przygody. Poza tym jak widać na poniższym zdjęciu momentów do wspólnej integracji nie brakowało.

W tym roku event trwał od 30 lipca do 3 sierpnia. Pierwszy dzień imprezy  – Backcountry Freestyle Day – został odwołany ze względu na słabe warunki atmosferyczne. Co się odwlecze to oczywiście nie uciecze. Następnego dnia freeskier’ów przywitało piękne słońce, które oświetliło 250 metrową trasę zawierającą 5 kickerów i pozwoliło na rozegranie tej części imprezy. Natomiast trzeci dzień – Big Mountain Competition – składał się z 300 m odcinka pięknej ściany upstrzonej niebezpiecznymi nawisami skalnymi zwanymi popularnie „dropy”. Tego dnia liczyła się pewność, szybkość i wyobraźnia w doborze ciekawej linii.

W pierwszym (freestyle’owym) dniu oraz drugim freeride’owym „najszybszy” okazał się trzydziestoletni Nicolás Salencon. Oczywiście sędziowie zwracali uwagę na pozostałe aspekty obu przejazdów w szczególności na efektowność i efektywność tricków freestyle’owych. Bardzo solidna jazda podczas drugiego, klasycznego freeride’owego dnia zmagań oraz bezwypadkowy przejazd dnia pierwszego przeważył o zwycięstwie Nicolás’a. W nagrodę otrzymał on zaproszenie na legendarne już zawody Red Bull Linecatcher 2014

Niestety ciężko powiedzieć, kto zajął drugie, trzecie i pozostałe miejsca, gdyż organizator nie podał tego typu informacji. Jednak wiemy kto zgarnął specjalne wyróżnienie za „Best Trick„, a tą osobą jest Esteban Erdocia. Sekwencja sztuczki poniżej..

Zdecydowanie warto sprawdzić galerię fotek na FB, która znajdziecie na BigPowder Freeriding Argentina. Miłeg oglądania!

Przejazd POV