Udostępnij

Nasza ulubiona seria zawodów wróciła! Karuzela Pucharu Świata FIS freeski zaczęła się kręcić na całego 16 sierpnia w resorcie Cardrona w Nowej Zelandii.

Oficjalna nazwa zawodów brzmi Audi Quattro Winter Games NZ 2013, a narciarski halfpipe był jedną z pierwszych konkurencji zimowych igrzysk w kraju Kiwi, które trwają do 25 sierpnia.

Zdjęcie tytułowe od razu podpowiada nam, iż zazwyczaj podczas PŚ FIS panuje sztorm, lub inne potworne warunki atmosferyczne. Tradycja została podtrzymana, tym razem zaatakowała mgła i huragan. Ze względu na te cukierki finał ograniczono do jednego przejazdu. Tak czy inaczej nie możemy winić organizatorów ani federacji FIS (szkoda! szczególnie w tym drugim przypadku;) za tego typu czynniki, a poza tym dobry narciarz zjeżdża w każdych warunkach, prawda?! Szczególnie na FISach i pod presją punkcików do IO Sochi 2014. Tak tylko głośno rozmyślamy:)

Freeskier’em, który najlepiej sobie poradził z niekorzystnymi warunkami był AJ Kemppainen, który otrzymał za swój najlepszy przejazd 86.6 Pkt. W skład przejazdu wchodziły następujące tricki:

  • Switch Left 900 Safety |Switch Right 720 SafetyLeft 900 Tail | Right 900 Tail | Left 540 Tail

Solidny przejazd, ale umówmy się, że, jeśli na tej rangi zawodach nie poszedł double cork to na pewno było coś nie tak z pogodą. Takie czasy?!

Na drugim miejscu uplasował się Amerykanin Aaron Blunck z notą 83.80 Pkt. Natomiast trzecie miejsce na pudle zgarnąl Taylor Seaton (79.40 Pkt.).

Poniżej przejazdy video chłopaków:

1. AJ Kemppainen

2. Aaron Blunck

3. Taylor Seaton

Wyniki finałów i kwalifikacji mężczyzn można obejrzeć tutaj. Największą niespodzianką jest 13 miejsce Xavier’a Bertoni (Francja) lub 39 pozycja Joffrey Pollet-Villard’a (Francja), aczkolwiek każdy pipe podczas kiepskiej i zmiennej pogody jest jak Duży Lotek podczas wielkiej kumulacji, wygrywasz, albo trafiasz znienawidzoną „trójkę”.

Wśród Pań najlepsza okazała się, wracająca do zdrowia po długiej kontuzji Devin Logan (USA), która uzyskała notę 84.6 Pkt. Drugie miejsce wywalczyła dobrze znana czytelnikom Backwards Angeli Vanlaanen (USA), która na co dzień walczy nie tylko z kiepską pogodą, ale o tym przeczytacie pod tym linkiem. Na trzecim miejscu uplasowała się piękna Szwajcarka Mirjam Jaeger (<-od razu odsyłamy do jej galerii!), uzyskując 74.8 Pkt. Gratulujemy!

Zwycięski przejazd Devin zawierał następujące sztuczki. Poza tym było to już jej drugie zwycięstwo w PŚ.

  • Left 540 Tail | Left Ally-oop Mute | Mute Grab | Right Flare Safety | Left 720 Safety | Switch Left Ally-oop 360

Poniżej przejazdy video dziewczyn:

1. Devin Logan

2. Angeli Vanlaanen

3. Mirjam Jaeger

Więcej o wynikach płci pięknej znajdziecie otwierając ten link. Tak jak w przypadku mężczyzn zła pogoda pokrzyżowała plany niektórych pretendentów do podium tak jak np. japońskiej specjalistce od pipe’u Ayana’ie Onozuka, która zajęła niecodzienną dla siebie 11 pozycję?!

Miejmy nadzieję, iż w dniu startu pierwszego PŚ w konkurencji Slopestyle (Cardrona – 25.08) na niebie pojawi się błękit i piękna żółta lampa. Życzymy tego zawodnikom, wam i sobie!