Udostępnij

Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić jeden z najdłuższych odcinków w historii serialu Salomon Freeski Tv zatytułowany „Tempting Fear„.

Ten epizod jest opowieścią o pewnym bardzo odważnym szwedzkim narciarzu-podróżniku, który zwie się Andreas Fransson.

Andrea pochodzi z północnych rejonów Szwecji, aczkolwiek można śmiało stwierdzić, iż jego prawdziwym domem są góry, kolosalnie wysokie i strome góry.

Życiowym celem Andreas’a jest pokonywanie własnych słabości przy wykorzystaniu bardzo nowatorskich technik psychologicznych. Mowa o wyzwaniach jakie sobie stawia oraz przede wszystkim o środowisku, w którym te powyżej wymienione wyzwania są realizowane. Niesamowicie wysokie i strome żleby usiane kamieniami, lodem, szczelinami, serakami i różnego rodzaju innymi przeszkodami, które raczej nie zachęcają do zjazdu na nartach.

Tego typu narciarstwo wysokogórskie jest bardzo trudne i emocjonujące, aczkolwiek niesłychanie niebezpieczne. Andreas przekonał się o tym 19 kwietnia 2010 roku, kiedy podczas zejścia na linie drogą o nazwie „Y” w kuluarze Verte nieopodal Chamonix porwała go lawina. Andreas spadał 400 m w dół obijając się o skały i lód, w konsekwencji łamiąc sobie wiele kości w górnej części ciała. Mimo wielkich obrażeń, które doznał udało mu się przeżyć.

Mimo tak drastycznych doświadczeń i bólu spodowodwanego kontuzją, już rok później, 23 maja, wykonał on pierwszy w historii ludzkości zjazd południowym zboczem ze szczytu Mount Denali a.k.a . Mount Kinley (6194 m n.p.m.), gdzie przewyższenie liczy sobie 2700 metrów!

Po 8 miesiącach rekonwalescencji wrócił do wspinania, narciarstwa, do gry. Jak sam wspomina powrót wcale nie był łatwy, szczególnie pod względem mentalnym. Właśnie o tym jest ten krótki film, o chęci życia własnymi marzeniami, bez względu na cenę jaką można ponieść. Teza ta wydaje się bardzo egoistyczna i bezmyślna, aczkolwiek kto raz solidnie zasmakuje swojej pasji jest w stanie oddać jej wszystko, nawet swoje życie, przykładów jest wiele, szczególnie w świecie freeskiingu.

Z resztą sami przekonajcie się jak bardzo intensywnie Andreas realizuje swoją życiową pasję i jak bardzo może być to inspirujące da innych.