Udostępnij

Otrzymaliśmy informację od szejperów Salomon Super Park na Gubałówce, czyli ekipy Parkowa Dolina, iż w tym sezonie jeden z najlepszych, jak do tej pory, snowpark’ów w Polsce będzie hulał na 100% w sezonie 2012/13. Ekipa opiekująca się parkiem również się nie zmienia, tak więc zapowiada wyśmienity sezon na Gubałówce.

W zeszłym sezonie do dyspozycji były dwie codziennie ratrakowane skocznie w linie. Mniejsza 8 m i  większa 14 m, małe hopki oraz osiem  przeszkód jibbing’owych.

Pan Kierownik parku, Tomek Zwolak, który niedawno wrócił z ratrakowania w australijskim ośrodku Perisher, zdradza, że w tym sezonie ekipa Parkowej Doliny szykuje nowe niesamowite atrakcje. Oprócz idealnie wyszejpowanych raili i dużych skoczni w parku pojawią się nowe przeszkody.

Tutaj pojawia się prawdziwy smaczek, gdyż wybór nowych przeszkód będzie oddany w ręce „ludu”,czyli użytkowników snowaprku, czyli Was. Niestety cała procedura owiana jest głęboką tajemnicą, na szczegóły będziemy musieli zaczekać jeszcze małą chwilę.

Kolejną pozytywną informacją jest nowy cennik wyciągu. Podobno PKL postanowił wesprzeć młodzież poprzez obniżenie cen karnetów i na kolejkę i na 350m wyciąg obsługujący park. How sick is that? Inicjatywa słuszna i jednocześnie niewiarygodna?!

2012/13 będzie bardzo rozwojowy dla SSP. Próćz nowych przeszkód powstanie rónież tzw. Chillout Zone z nowymi leżakami i muzyczką. Idealne miejsce dla tych, którzy bardziej lubią się wyświetlić na terenie snowparku, niż czynnie korzystać z jego dobrodziejstw, lub po prostu dla tych, którzy będą chcieli się na chwilkę zrelaksować i przyjąć promienie UV na oba policzki.

Jak informująnas włodarze nie zabraknie również eventów. W planie są takie imprezy jak:

  • Salomon Jib Academy
  • Pink Jam by Kasia Rusin
  • Puchary Polski 
  • SSP Chalenge by Marek Doniec
  • Międzynarodowe Mistrzostwa Polski PZS (Big Air i Slope Style)

I pewnie jeszcze jakaś ciekawa „olimpiada” wpadnie w terminarz..

Myślę, że tyle informacji wystarczy, by stwierdzić, iż na Gubałówce będzie się działo. My odwiedzimy park pewnie z kilka razy, wam też polecamy wygenerować trochę czasu, by pośmigać w profesjonalnie skonstruowanym i wyszejpowanym snowparku. W naszym małym kraju takie fachowe podejście do organizacji snowparku jest tak unikalne jak świeża drożdżówka w Żabce. Dlatego wielki szacun dla ekipy Parkowej Doliny!

Zapraszamy do naszej galerii na konkretną porcję fotkę z obu edycji Salomon Jib Academy, które odbyły się w sezonie 2011/12.