Udostępnij

Otrzymaliśmy super świeżą informację prasową od polskiego teamu marki Salomon.

W obecnych szeregach krajowego zespołu fabrycznego francuskiego producenta nie nastąpiły żadne wielkie zmiany personalne, ale z dobrego źródła wiemy, iż do aktualnej ekipy dołączy jeszcze jeden utalentowany zawodnik. Nie proście! Daliśmy słowo, że nie zdradzimy tajemnicy. Szczegóły tego transferu jeszcze przed świętami. Natomiast teraz możecie z Nowe transfery na starcie sezonu!

Natomiast poniżej tzw. „introduction” ekipy Salo. Zapraszamy do śledzenia dalszych poczynań team’u na nowej stronie FB „S Freeski Team Poland„.

Kim są narciarze spod znaku „S” ?

„Jesteśmy gronem młodych ludzi, których łączy jedna wspólna pasja… narty. Jednak każdy z nas „widzi to inaczej” i na swój sposób wyraża siebie poprzez freeskiing…”

Już od kilku sezonów marka Salomon stawia mocno na freeride, dlatego przyjrzyjmy się lepiej, kto zasila ich szeregi w Polsce i czym nas zaskoczą w sezonie 13/14:

 • Michał Trzebunia – znany polskiej scenie freeride od ponad 10 lat. Jako pierwszy Polak w historii stanął na najwyższym podium zawodów freerideowych Jasna Adrenalin w 2006 roku. Co roku poświęca najwięcej uwagi na eksplorację gór i poszukiwania nowych linii w Tatrach. Plany na sezon 13/14: „dotrzeć tam gdzie inni nie mogą i po prostu to zjechać…”

 • Marek Doniec – to jeden z najbardziej „elastycznych” riderów w naszym kraju. Jedyne czego nie potrafi to siedzieć zbyt długo w jednym miejscu. Japonia, U.S.A, Austria, Francja, Włochy to kraje, z których co roku przywozi masę dobrego materiału zdjęciowo-filmowego. Freestyle, freeride i street połączone w całość jak widać dają imponujące rezultaty!

Polecamy nasz tegoroczny wywiad z Markiem – Marek Doniec | 12/13 Snow & Inline Season Edit

 • Andrzej Osuchowski – znany z wielu lokalnych produkcji filmowych. Swój debiut zaliczył w filmie Łukasza Gabryelskiego „24/7″. Był to pierwszy „freerideowy segment” w polskim filmie freeski. Brał udział w wielu imprezach z cyklu Freeride World Qualifier. Swój najlepszy występ zaliczył w 2010 roku zajmując 4 miejsce w 3 gwiazdkowych zawodach Jasna Adrenalin (FWQ)3. Osuch wraca po pechowej kontuzji (złamanie nogi w styczniu 2013) zwarty i gotowy do działania. „W tym sezonie cisnę ile wlezie! Jestem głodny jak nigdy! Rok przerwy to sporo czasu.” W planach ma, skupić się głównie na gromadzeniu materiałów zdjęciowo-filmowych. Gdzie? Tej informacji jeszcze nie zdradza, ale mowa jest o „dużych zjazdach”…

 • Karolina Riemen Żerebecka – wisienka na torcie Salomon Freeski Team Poland! Kiedyś zawodniczka konkurencji alpejskich, freeride i freestyle… Teraz walczy o najwyższe podium w Ski Crossowym PŚ. Karolinę czeka sporo pracy i aktywny sezon startowy głównie na trasach ski crossu, przygotowując się do nadchodzących wielkimi krokami Igrzysk Olimpijskich Sochi 2014. Trzymamy kciuki za jej starty!

Najlepsze wyniki w konkurencji Ski Cross:

 • 3 miejsce PŚ Ski Cross Are, Szwecja 2013
 • 5 miejsce PŚ Ski Cross Grindelwald, Szwajcaria 2012
 • 8 miejsce XGames Ski Cross Aspen, Stany Zjednoczone 2012

Freeride:

 • 1 miejsce Jasna Adrenalin FWQ Jasna, Słowacja 2008
 • 1 miejsce Dolomites Freeride Alta Badia, Włochy 2008

Freestyle:

 • 1 miejsce Quicksilver Snow Rider Krynica 2006
 • 1 miejsce The North Face Polish Freeskiing Open Zieleniec 2006
 • 1 miejsce Quicksilver Snow Revolution Krynica 2007