Udostępnij

„Shukran” to arabskie zwrot, którego odpowiednikiem w naszym języku jest słowo „Dziękuję”. Posiadając tą wiedzę można w bardzo łatwy sposób rozszyfrować tytuł filmu zrealizowanego według pomysłu, jednej z bardziej utalentowanych austriackich freerider’ek, Sandry Lahnsteiner.

Film nie jest najmłodszy, gdyż został wyprodukowany w roku 2012, aczkolwiek jego pełna wersja jest dostępna w internecie dopiero od niedawna. Drugim producentem tego dzieła jest  francuski operator i montażysta Thomas Andrillon. Z ciekawostek możemy dodać, iż Thomas jest współtwórcą bardzo ciekawie zapowiadającego się projektu filmowego o nazwie „Camels Are Never Cold„. Polecamy obejrzeć trailer!

Głównymi aktorkami obrazu jest wyżej wspomniana Sandra Lahnsteiner oraz Melissa Presslaber, obie wspierane przez markę Fischer.

Tajemnicą nie jest również, iż akcja toczy się w afrykańskim Maroku, gdyż tytuł jest w tym przypadku niesamowicie wymowny. Maroko jest znane nie tylko z gorących i piaszczystych plaż, świetnych fal, wspaniałej kultury i 40-sto stopniowych upałów, ale także z wysokich i majestatycznych gór. Możemy wyczytać, iż państwo to jest najbardziej górzystym krajem północno-zachodniej Afryki.

Dziewczęta odwiedziły Maroko po raz pierwszy i jak same stwierdziły, nie wiedziały, czego dokładnie mogą się spodziewać. Po lądowaniu w upalnym Marrakeszu, stolicy południowej części kraju udały się do doliny Toubkal, czyli podnóża najwyższego szczytu Maroka, góry Dżabal Tubkal mierzącej 4167 m n.p.m. i znajdującej się w paśmie Atlasu Wysokiego.

O tym, co wydarzyło się później i jakiej wartości wspomnienia zabrały ze sobą w drogę powrotną Sandra i Melissa dowiecie się wciskając „Play”. Życzymy miłej projekcji!