Udostępnij

W tym sezonie transferowym nie doszły nas jeszcze słuchy o spektakularnych kontraktach, aczkolwiek jesienne okno transferowe jest nadal otwarte i nieprzewidywalne. Na razie odnotowaliśmy kilka mniejszych, jednak znaczących akcji sponsorskich na globalnym rynku freeski. Jak zwykle dzielimy się naszą wiedzą, a nasze redakcyjne gumowe ucho bacznie nasłuchuje ploteczek związanych z wielkimi pieniędzmi i lukratywnymi kontraktami!

Tom Wallisch x Line Skis x Shred Optics

Tomek kazał nam bardzo długo czekać na ogłoszenie swego nowego dostawcy nart. Od kilku miesięcy internet nasączony był wieloma ploteczkami. Rozważano dwie opcje, Line Skis lub J Skis. Jak możecie zauważyć na okładce tego wątku Tomasz wszedł w kooperację z Line’em. Tradycją w tym team’ie jest posiadanie własnego wideo bloga. Czy Tom podtrzyma tradycję? Dowiemy się już niebawem.

Kolejnym nowym sponsorem Tomka jest marka Shred Optics założona przez znakomitego amerykańskiego alpejczyka, Ted’a Ligety. Dobrze mu pasują.

Andri Ragattli & Yuri Silvestri x Protest Outerwear

Marka Prostest od nadchodzącego sezonu bierze pod swoje skrzydła młodą gwiazdę freeski pochodzenia szwajcarskiego, Andrei Ragatteli. W tym wypadku jesteśmy pewni, iż Andri w znaczny sposób pomoże wypromować już nieco przykurzoną markę odzieżową. Czy wzbogacenie team’u o tak utalentowanego młodzieniaszka będzie intensywnym impulsem dla rozwoju firmy? Mamy taką nadzieję!

Drugą „zdobyczą” marki jest zwycięzcę konkursu „Protest Video Contest„, Yuri Silvestri. Po obejrzeniu jego filmu konkursowego nie mamy wątpliwości, że jest to strzał w dziesiątkę.

McRae Williams & Mitchell Brower x Saga Outerwear

McRea Williams’a chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Mówiąc krótko chłopak jest posiadaczem rzadkiego, płynnego stylu, który mówi sam za siebie. Naszym zdaniem bardzo dobra i rozwojowa decyzja dla obu stron. Życzymy owocnej współpracy!

Kolejnym nabytkiem Sag’i jest tegoroczny zwycięzca konkursu wideo „Superunknown” (Level 1 Productions), Mitchell Brower. Tej decyzji również nie trzeba wnikliwie analizować. Wystarczy obejrzeć poniższe wideo. Poza tym Saga zawsze stawiała na młodych i wściekłych!

Maude Raymond x Spy Optics

Maude Raymond dołącza do takich nazwisk jak Ahmeta Dadali, Wiley Miller, Adam Delorme i JF Houle, czyli trzon międzynarodowego team’u Spy Optics. Z takim składem z pewnością nie będzie się nudzić! A rozwój stylu i umiejętności jest murowany, choć w tym wypadku niewiele jest do poprawki.

Alex Beaulieu Marchand x Dalbello Boots

Używanie nart Voelkl o raz wiązań Marker to prosta droga do sponsoringu przez włoską markę Dalbello. Nie inaczej jest w przypadku popularnego kanadyjczyka podpisującego się inicjałami ABM (Alex Beaulieu Marchand), który został oficjalnie „przygarnięty” do temu międzynarodowego pod koniec lata. Gratulujemy!

Jon Olsson x Odlo Outerwear

Na sam koniec zostawiliśmy sobie weterana, nadal aktywnego weterana w świecie freeski, Jon’a Olssona. Jon postanowił rzucić w cholerę narciarstwo alpejskie i po raz kolejny powrócił do konkurenci freestyle’owych. Jednym z efektów powrotu jest rozpoczęcie współpracy z marką Odlo, od której Jon otrzymał outerwear. W sumie nie wygląda w nich najgorzej biorąc pod uwagę jak potrafił się ubierać do tej pory np. w segmncie z „Teddybear Crisis