Udostępnij

Nadszedł czas by ujawnić transferowe fakty numer 3. Okno transferowe w tym roku nie chce się zamknąć, dlatego cały czas trzymamy rękę na pulsie i zbieramy wszelkie informacje i pogłoski na ten temat. Oczywiście robimy to tylko i wyłącznie z myślą o waszym komforcie. Musicie być na bieżąco w tej dyscyplinie! Miłej lektury!

Zapraszamy do zagłębienia się w poprzednich, tegorocznych ploteczkach transferowych Backwards Magazine

Mateusz Kiełpiński x Salomon Freeski Poland

W sumie wiedzieliśmy już przynajmniej od miesiąca, ale nie wolno nam było puścić pary z ust. Mateuszowi się z pewnością należy i mamy nadzieję, że dobrze wykorzysta tą wielką szansę. Team Salomona ostro zaszalał w tym roku, jeśli chodzi o zakupy. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze efekty!

Zapraszamy do przeczytania wywiadu, który przeprowadziliśmy z „Kiełpą” wiosną tego roku | Mateusz Kiełpiński Szczera rozmowa o prawdziwej zajawce i czerpaniu niczym nieskrępowanej przyjemności z jazdy na nartach

Andreas Fransson x Salomon Apparel

Tego można się było spodziewać od dawna. Andreas musiał dołączyć do teamu tej marki. Teraz czekamy, aż Wujek Salomon wysupła trochę grosza i przedstawi stosowną ofertę na narty, buty i wiązania dla Andreas’a.

Swoją drogą narty już testują, ciekawe, czy wystrzelą z wiązaniami typu Tech i lżejszymi butami z lepszą pracą cholewki. Naszym zdaniem już w przyszłym sezonie będziemy mogli testować tego typu produkty.

Kevin Salonius, Alex Neurohr, Fredrik Bergan, Tanner Boudreau x Amplid

Amplid stworzył w w tym roku swój team od nowa nadając mu nazwę – Amplid Cartel National Team. Kevin Salonius jest Finem, który, jako jeden z pierwszych ludzi na tej planecie wykonał Nose Butter Double Cork 1260. Alex Neurohr to Szwajcar, który był członkiem projektu Amplid Ambush. Ponoć bardzo dobrze radzi sobie w backcountry. Tanner Boudreau to reprezentant Park City. Fredrik Bergan to miłośnik afterbang’a.

Amplid to marka dla nas nieco egzotyczna, mimo, iż pochodzi z Niemiec, aczkolwiek miejmy nadzieję, że chłopaki sporo namieszają na światowej scenie freeski.

Adam Delorme x Faction

Tutaj sprawa jest niesamowicie prosta. Faction dąży do tego by posiadać w swoim portfolio największych wymiataczy, a kluczem doboru wydaje się być tylko jedna zasada „Styl!” i Adam jest potwierdzeniem naszej teorii.

Obecnie dla Faction jeżdżą Candide Thovex, Arnauld Rougier, Tim McChesney, Sam Cohen, Simon d’Artois i..uwaga!..Kristi Leskinen?! Tej ostatniej persony nie kumamy. Ok, zasłużyła się dla środowiska, ale to było dawno i już..nieprawda.

Elyse Saugstad x Moment Skis

Mistrzyni świata w jeździe poza trasami z 2008, potrójna zwyciężczyni plebiscytu Powder Magazine w kategorii „Best Female Performance” (2011,12,13) dołączyła właśnie do teamu Moment. Laska na prawdę miażdży umiejętnościami tak, więc w sumie największym beneficjentem tej fuzji jest manufaktura z Reno.

Duncan Adams, Lars Bjørum x Shred Optics x Slytech Protection

Duncan AdamsLars Bjørum od tego sezonu będą używali gogli marki Shred oraz ochrony Slytech. Obie te firmy mają jednego właściciela, czyli Ted’a Ligety. Uzdolnionego, amerykańskiego zawodnika alpine. Zobaczymy, co wyjdzie z tej ciekawej mikstury charakterów i umiejętności?!

 

Lisa Zimmermann x Red Bull Germany

Sympatyczna Lisa, pierwsza dziewczyna ns świecie, która wykonała Double Corka zaprzedała swoją duszę niemieckiemu oddziałowi Red Bull. Naszym zdaniem Lisa powinna mieć już dawno obstawę największych i najbogatszych sponsorów. Dlaczego tak nie jest? Tego nie wie sam Szatan. Jednak życzymy jej jak najlepiej i mam y nadzieję, że wyjaśni na igrzyskach w Sochi!

 John Spriggs x Batalla Skis

Spriggs nie miał ostatnio szczęścia do sponsorów. W zasadzie zmienia ich jak rękawiczki, trochę za szybko. Dziwi nas trochę ten fakt, gdyż dobrze chłopak napina poza trasą i  parku. Według nas jest jednym z lepeszych narciarzy kompletnych. Ostatnio zaprezentował swoje nowe narty amerykańskiej manufaktury Batalla Skis. Obadajcie sobie stronę, ciekawe deseczki -> Batallaskis.com

 

 Julien Lopez, Hanna Fisher, Nadia Samer x Fischer

Julien Lopez, mistrz świata freeride w latach 2009 i jedna z największych legend w świece jazdy poza wyznaczonymi trasami. Hanna Fisher, Australijka, która przebojem wdarła się do tegorocznej edycji Freeride World TourNadia Samer, obywatelka Kanady. Jako jedna z dwóch dziewczyn zaliczyła double stage dropa o nazwie Air Jordan, zlokalizowanego w Whistler. Niewtajemniczonym zdradzamy, iż jest to mega konkretny drop. Wszyscy ci w.w. freeskierzy należą teraz do międzynarodowego team’u Fischera. Brawo!