Udostępnij

Za nami już dwa dni ultra fascynującej imprezie odbywającej się w Zermatt (Szwajcaria) – Swatch Skiers Cup 2013

Swatch Skiers Cup jest wydarzeniem, które dzięki swojemu oryginalnemu formatowi zdobyło niekwestionowaną uwagę milionów widzów na całym świecie. Rywalizacja przypomina trochę zamierzchłe czasy „Żelaznej Kurtyny„, gdyż po obu stronach barykady spotykają się dwie drużyny, Amerykańska i Europejska.

Przez ostatnie dwa lata impreza rozgrywała się w Valle Nevado (Chile). Triumf w pierwszej edycji SSC należał do ekipy Europejskiej, aczkolwiek już w następnym sezonie drużyna składająca się z zawodników obu Ameryk odgryzła się rywalom i doprowadziła do remisu (1:1).

Trzecia, tegoroczna edycja rozgrywa się w Szwajcarskiej miejscowości Zermatt. Rozpoczęła się 10-tego lutego i potrwa do 15-tego.

Stawka jest „większa niż życie”, zawodnicy z najwyższej półki, ewolucje wypadają jak asy z rękawa, a zwyciężyć może tylko jeden team! Kogo obstawiacie?

Arena rywalizacji jest zaiste wymagającym, aczkolwiek satysfakcjonującym „placem zabaw”. Idealnie zaśnieżona, stroma, po prostu idealna. Zmagania na tego typu ścianach są zarezerwowane wyłącznie dla prawdziwych śmiałków!

W skład tegorocznych drużyn wchodzą następujący freeskierzy:

TEAM AMERICAS

Cody Twonsend (kapitan), KC Deane, Rory Bushfield, Charley Ager, Josh Diak, Logan Imlach, Tim Dutton oraz Greg Lindsey

TEAM EUROPE

Kaj Zackrisson (kapitan), Sverre Liliequist, Markus Eder, Richard Permin, Nicolas Vuignier, Paddy Graham, Fabio Studer i Sam Favret

Pierwszy dzień był oficjalnym otwarciem, na którym przywitano wszystkich zawodników, zapewne suto i z honorami. Przytoczmy zatem wydarzenia, które miały miejsce podczas drugiego dnia tej wspaniałej, międzykontynentalnej rozgrywki narciarskiej!

Swatch Skiers Cup – Dzień #2 – Big Mountain Contest

Jako pierwszy na „trasę” wyjechał Sverre Lilliquest (Team Europe), który mierzył się z Josh’em Daiek (Team Americas). Zwycięsko z tej potyczki wyszedł szwedzki freerider, który zdobył pierwszy punkt dla drużyny z Europy.

Team Europe – Team Americas 1:0

Drugą parą pierwszego, aktywnego dnia imprezy byli Fabio Studer (Europe) oraz Kanadyjczyk Rory Bushfield (Americas). Ta potyczka również zakończyła się jednym punktem, który powędrował na konto Starego Kontynentu.

Team Europe – Team Americas 2:0

W trzeciej potyczce sytuacja odwróciła się na korzyść drużyny zza oceanu atlantyckiego. Kapitan drużyny Amreicas. Cody Townsend dał przykład swojej drużynie i pokonał Richard’a Permin (Francja).

Team Europe – Team Americas 2:1

W czwartej potyczce odwet za poprzednią rundę wziął zwycięzca tegorocznej edycji Redbull Linecatcher Sam Favret, który pokonał Tim’a Dutton.

Team Europe – Team Americas 3:1

Piąty i szósty „bieg” należała do Amerykanów. Najpierw Greg Lindsey pokonał szwajcara Nicolasa Vuignier. Następnie KC Deane pokazał Paddy’iemu Graham gdzie „raki zimują”.

Team Europe – Team Americas 3:3

W kolejnych dwóch heat’ach Europejczycy powrócili do dominacji. Włoch Markus Eder wyjaśnił Logan’a Imlach. Natomiast kilka minut później Charley Eger przegrał z kapitanem ekipy Europejskiej Kaj’iem Zackrisson.

W pierwszej rundzie Europa pokonała Ameryki 5:3

W rundzie drugiej wystartowało wyłącznie pięć par, a końcowy wynik ponownie pokazał, iż Europejczycy bardzo pewnie czują się na „własnych śmieciach”.

Fabio Studer pokonał KC Dean’a, Sam Favret zwyciężył nad Greg’iem LindseySverre Liliequist wygrał z Rory Bushfield’em, natomiast Richard Permin objechał Josha Daiek’a. Jedyna wygrana po stronie  drużyny Americas to zwycięstwo Cody’ego Townsend nad Nicolas’em Vuignier.

Finalny wynik pierwszego dnia zmagań to 9:4 dla Team Europe.

Cieszymy się? Oj tak! Serce puchnie z dumy!

Dzisiaj obędą się kolejne dwie rudny, aczkolwiek tematem przewodnim jest Backcountry Slopestyle Battle podczas której Team Americas może pokazać agresywne freestyle’owe „pazury”!

Zapraszamy do obejrzenia arcy pięknej galerii zdjęć z pierwzego dnia zmagań Swatch Skiers Cup 2013

Warto też zajrzeć na oficjalną stronę FB Swatch Skiers Cup 2013

Poniżej najbardziej efektywne nagrywki pierwszego dnia zmagań. Ostro, nieprawdaż!?

Pozostałe filmy dostępne są na Youtub’ie SSC 2013