Udostępnij

Swatch Skiers Cup wraca do Europy! Z dniem dzisiejszym została ogłoszona informacja, iż pomiędzy te niezwykłe zawody zostaną rozegrane pomiędzy a 10 stycznia w szwajcarskim Zermatt.

Informacja o powrocie SSC do Zermatt bardzo cieszy, gdyż naszym zdaniem miejscowość leżące u stóp góry legendy – Matterhorn  jest o wiele ciekawszą lokalizacją do rozegrania tak kreatywnej imprezy. Niewtajemniczonym śpieszymy z informacją, iż Swatch Skiers Cup jest wydarzeniem, które dzięki swojemu oryginalnemu formatowi – drużynowy pojedynek narciarskich specjalistów od freeride oraz freestyle backcountry – zdobyło niekwestionowaną uwagę milionów widzów na całym świecie. Rywalizacja przypomina trochę zamierzchłe czasy „Żelaznej Kurtyny„, gdyż po obu stronach barykady spotykają się dwie drużyny, Amerykańska i Europejska.

Przez ostatnie trzy lata impreza rozgrywała się w Valle Nevado (Chile). Triumf w pierwszej edycji SSC należał do ekipy Europejskiej, aczkolwiek już w następnym sezonie drużyna składająca się z zawodników obu Ameryk odgryzła się rywalom i doprowadziła do remisu (1:1). W ubiegłym sezonie drużyna Starego Kontynentu odniosła spektakularne zwycięstwo (21:11) i obecny wynik to 2:1 dla Nas!

Zapraszamy do lektury naszego raportu z edycji 2013 – Swatch Skiers Cup 2013 – Zermatt | Dzień finałowy | Europa górą!

Rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco, a pikanterii dodaje fakt, iż zmienili się również kapitanowie obu drużyn, którzy są odpowiedzialni m.in. a dobór zawodników. W poprzednich edycjach tą ważną rolę pełnili Cody Twonsend (USA) oraz Kaj Zackrisson (Europa). W nadchodzącej edycji za sterami swoich team’ów staną JP Auclair (USA) oraz Julien Regnier (Europa). Jesteśmy bardzo ciekawi, których freeskierów wybiorą do swoich team’ów..jakieś typy?

Warto na bieżąco śledzić stronę Swatchskierscup.com oraz fanpage!