Udostępnij

Oficjalna strona The Co-Lab, konkursu wideo zorganizowanego przez Teton Gravity Research jeszcze milczy na temat zwycięzcy, który został ogłoszony z dniem wczorajszym, 21 września.

Na szczęście ludzkość posiada bardzo silne narzędzie wywiadowcze w postaci portalu o nazwie Facebook (chyba większość zna?), dzięki któremu wiemy, iż 100.000 $ wygranej zgarnął Dale Talkington i jego niesamowity edit nakręcony wspólnie z ekipą 4Bi9 Media.

Kto jeszcze nie widział tego krótkiego montażu z pewnością zastanawia się jak to się stało, że freestylowe ujęcia zdołały przekonać publikę, samych uczestników oraz organizatorów The Co-Lab? Wszak praktycznie wszystkie edity, które przeszły pierwszy etap konkursu (Public Voting) ukazywały czysty freeride lub solidne backcountry. Ponad to wytwórnia TGR znana jest z zamiłowania do filmowania jazdy poza wyznaczonymi trasami. Tematykę freestyle’u oraz tym bardziej street’u traktuje raczej, jako ciekawy i atrakcyjny dodatek w swoich filmach. Czy zatem istnieją słowa, którymi można opisać to zagadkową sytuację?

Naszym skromnym zdaniem nie istnieją, gdyż ten edit trzeba po prostu zobaczyć, by zrozumieć, jaką niesie ze sobą wartości. Wyśmienite i zapierające dech w piersiach ewolucje, znakomite kadry i wspaniała praca kamery, a do tego intrygujący scenariusz oraz reżyseria, która de facto jest napisana przez rozwój wydarzeń, które miały miejsce podczas kręcenia ujęć. Klimacik pierwsza klasa!

„Skiing is much more than a sport or job, it’s a way of life.”

O zasadach tego niezwykłego projektu wymyślonego i kreowanego przez wytwórnie TGR możecie przeczytać w naszym wcześniejszym wpisie. Jeśli chodzi o pozostałych uczestników konkursu to pokazali oni na prawdę kawał dobrego narciarstwa. Wszystkie edity, które przeszły eliminacje można obejrzeć tutaj.

Poza główną nagrodą przyznano wyróżnienia w następujących kategoriach. Jak widać Dale zarobił kilka tysięcy dolarów więcej. Niestety siłą rzeczy nie mógł wygrać wszystkich konkurencji. Pewnie żałuję, że nie wrzucił kilku powder’owych ujęć?!

  • Best Stomp | Dale Talkington
  • Most Progressive | Dale Talkington
  • Best Pillow Line | Nick McNutt
  • Most Creative | Max Hammer

Organizatorom gratulujemy pomysłu, a uczestnikom życzymy, by za rok wysokość wygranej wzrosła przynajmnie dwukrotnie, a sama jakość editów tysiąckrotnie!