Udostępnij

O braciach Provo – Neil oraz Ian – pisaliśmy już nie jeden raz (w sumie tylko jeden raz;), ale nigdy nie wspomnieliśmy o projekcie, który jest rozwijany wraz z ich głównym sponsorem strategicznym, marką Outdoor Research.

Jak można się bardzo łatwo domyślić chodzi o szusowanie po bezdennym puchu, który jest lekki jak powietrze i którym można się przez przypadek udusić, czyli mówiąc w skrócie, tym perfekcyjnie idealnym. Oczywiście miejscem akcji są w różne zakątki Ameryki Północnej. Niby banalna sprawa, prawda? Podobne rzeczy dzieją się w tym samym czasie na całym świecie. Jednak Bracia Provo nie byli by sobą, gdyby nie dodali małej szczypty ekscentryki do tej historii.

Tym małym, ekscytującym szczegółem jest fakt, iż ścigają oni wymarzony powder przy pomocy małego domku na, kołach, który ciągną za swą wielką amerykańską półciężarówką wszędzie tam, gdzie spadnie pożądane „białe złoto”. Projekt posiada bezapelacyjnie trafioną nazwę „Tiny House Tour„.

Domek jest totalnym majstersztykiem pod względem praktyczności przestrzeni życiowej. Zmyślnie umieszczone haczyki, podwieszane półeczki, schowki na różnego rodzaju gadżety i inne rozwiązania sprawiają, iż chciałoby się od razu w nim zamieszkać.

W skład tegorocznej „rodziny” wchodzą Bracia Provo, Molly Baker oraz Zack Griffin.

Wszystkie przygody są naturalnie intensywnie rejestrowane na różnych nośnikach, a przede wszystkim na video. Chłopaki podróżują swoim domkiem już drugi rok z rzędu i właśnie ten sezon chcielibyśmy wam przybliżyć.

4| Revelstoke B.C.

Rozpoczniemy od najświeższego odcinka. Numer 4 został nakręcony w dzikich rejonach Revelstoke. Głównym tematem odcinak są niesamowite, ogromne poduchy zwisające z lokalnych skał. Zapierającym dech w piersiach momentem jest ostatnia linia, a w szczególności finałowy drop, kozak! Klimatu dodaje gitarowe brzdąkanie, przygotowane specjalnie pod ścieżkę dźwiękową.

3| Utah Powder

Akcja numeru 3 toczy się pod koniec stycznia. Chłopaki i Molly wybrali się do Utah, gdzie zastał ich spory opad świeżego śniegu powodując tym samym uśmiechy na twarzach wszystkich oczekujących na ten moment oraz niestety bardzo duże zagrożenie lawinowe. Ich czas podzielony jest na szusowanie w puchu po pachy, miłe wieczorki integracyjne oraz edukację lawinową prowadzoną przez napotkanego pasjonata wiedzy o śniegu, Trent’a Meisenheimer’a. Podsumowaniem tego odcinka jest bardzo mocny cytat: „You’re never too experienced in the backcountry„. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć..?!

2| Washington North Cascades

W numerze 2 mamy do czynienia z prawdziwym wyzwaniem. Każdy z nas posiada przynajmniej jedno takie górsko-narciarskie marzenie, jeden epicki zjazd z niesamowitego szczytu, który chce spełnić prędzej czy później. Tiny House od zawsze chciał się zmierzyć z górą o nazwie Mt. Baker, która wyrasta sobie w North Cascades National Park, parku krajobrazowym znajdującym się w stanie Waszyngton. Zobaczcie ile potu, poświęcenia i czasu zostawili urzeczywistniając ten sen.

1| Ben Price – The Last Original SkiBum

W odcinku numer 1 ekipa spotyka się z człowiekiem, który poświęcił swe życie, by żyć w zgodzie z naturą oraz własnym umysłem. Człowiekiem, który mieszka na drzewie i od czterech lat jeździ w tej samej kurtce i tych samych spodniach. How sick is that..w dzisiejszych czasach? Niesamowite!

To jak? Kiedy budujemy polski odpowiednik Tiny House?