Udostępnij

All good road trips are best spent with friends” – tak zaczyna się opis pełnej wersji, darmowego filmu „Videotrip” wyprodukowanego przez firmę Coal Headwear, którego autorem (kamera i montaż) jest Jonny Durst. Trudno się nie zgodzić z początkową sentencją, gdyż każda atrakcyjna podróż bez obecności grona dobrych przyjaciół tzw. „kompanów spontanicznej drogi” jest tylko i wyłącznie namiastką przygody.

Film nie jest super długi, trwa zaledwie 22 minut, aczkolwiek czas ten jest wystarczający, by pokazać dobrze znaną, aczkolwiek często zapominaną prawdę, iż freeskiing to przede wszystkim dobra zabawa oczywiście w gronie innych freeskier’ów. Jeśli dodatkowo dodamy fakt, iż jest on (freeskiing) motorem napędowym ciekawej wycieczki to otrzymujemy niesamowicie pozytywny pakiet atrakcyjnych możliwości.

Uwierzcie lub nie, ale głównym celem „Videotrip” jest pokazanie swobodnej jazdy na nartach. Banalne?! Nie znajdziecie w nim lansowania głębokiego rapu na metalowych przeszkodach w snowparku ani płynnego rzucanie bioderkiem i przerysowanego wbijanie kija podczas przedzierania się w trybie slow motion przez dzikie tereny backcountry. W zamian jest czysta i niczym nie skrępowana radość z jazdy, podróży i robienia czegoś dla własnej przyjemności i satysfakcji.

Nie popadając w dalszą pompatyczność przedstawiamy głównych aktorów obrazu, którymi są Shay Lee, Cody Perin, Mack Jones oraz Sandy Boville i zapraszamy na projkecję!