Udostępnij

Prawdopodobnie sam tytuł oraz cover newsa nie są zbyt odpowiednie w świetle wydarzeń, jakie mają miejsce obecnie na Ukrainie, aczkolwiek ani my ani organizatorzy piątej edycji War Of Rails nie mają wpływu na fakt, że były oficer KGB zwariował?!

Na tegorocznej, jednej z najbardziej zajawkowych imprez jibbing’owych wszystko, jak zwykle z resztą było dopięte na ostatni guzik. Za wyjątkiem pogody. Cudowny i kreatywny setup, mnóstwo widzów, lista startujących uzbrojona w kosmiczne nazwiska i..deszcz?!

Niesamowita lista startowa

Wskażcie nam jakiekolwiek inne zawody, na których pojawi się tego typu komplet nazwisk?!

Na komentatorce dobrze wszystkim znany Simon Dumont oraz mniej znany u nas na podwórku, główny wodzirej praktycznie każdej imprezy freeski w USA, Luke Van Valin.

Setup

W tym roku małą ilość śniegu nie pozwoliła zrobić szerszego i dłuższego placu zabaw, ale tak czy inaczej shaper’om z Bear Mountain udało się wykminić całkiem poważny rail park. Sami oceńcie..

Kto zwyciężył?! | Amatory

Amatorzy w rozumieniu Amerykańskim to najlepsi Prosi w rozumieniu Europejskim, przynajmniej, jeśli chodzi o jibbing. Tutaj nie było miękkiej gry. Dzieciaki zasuwały mimo ostrego deszczu. Niektóre założyły na siebie nylonowe worki na śmieci i inne ochraniacze zatrzymujące wodę. W sobotnim finale AM zwyciężył Joey van der MeerMax Moffatt zajął drugie miejsce, a na trzecim uplasował się Max Morello.

Poza tym 18 najlepszych „amatorów” otrzymało szansę, by zmierzyć się w niedzielnym finale z zaproszonymi prosami. Do niedzielnych zmagań zakwalifikowali się: Rory Walsh, Simon Gingas, Vincent Prevost, Ben Merrill, Casey Kruger, Tucker Keating, Martin Boulais, Ryan Rasmussen, Jake Doan, Max Morello, Sebastien Chartrand, Tosh Peters, John Fabrizi, Joey van der Meer, Per Fernvik, Max Moffatt, Nicholas Keefer i Jon Haeggber.

Kto zwyciężył?! | Prosy

Pierwsze miejsce wywalczył Karl Fostvedt i w ogóle nas ten fakt nie dziwi, gdyż typ, mówiąc bardzo delikatnie niszczy system swoim stylem i umiejętnościami. Drugie miejsce zgarnął LJ Strenio, który również umie kilka ciekawych ewolucji i mamy nadzieję, że już w przyszłym roku stanie na najwyższym stopniu podium. Należy się synkowi! Trzeci plac zajął nie kto inny jak Sean Jordan. Niespdozianka? Nie sądzimy!

 

Poniżej pozostałe miejsca:

  1. Karl Fostvedt
  2. LJ Strenio
  3. Sean Jordan
  4. Max Morello
  5. Matt Walker
  6. Joey van der Meer
  7. Dominic Laporte
  8. Khai Krepela
  9. Sandy Boville
  10. Tosh Peters

Best Trick Award Dominic Laporte

Prawdziwą zajawę i emocje widać nawet na podium, co raczej zdarza się bardzo rzadko..

Żywa akcja!

Niestety nie ma jeszcze żadnego editu. Ciężko również o foty, ale jak tylko pojawi się coś konkretnego to od razu Was poinformujemy! Na razie musicie zadowolić się kilkoma strzałami, które udało nam się przemycić z USA w bagażu podręcznym;)

Update | 06.03.2014 | Jest i wideo!

Więcej fotek znajdziecie w galerii na Freeskier.com

Zdjecia: Nate Abbott | Nateabbott.com oraz Jay Woolwine