Udostępnij

Po dużym sukcesie pierwszej edycji obozu szkoleniowego Szczepan Karpiel-Bułecka i Jan Krzysztof pragną zaprosić wszystkich zajawionych rozwijaniem swoich umiejętności freestylowych na drugą edycję Water Ramp.

Miejscem akcji jest oczywiście Acrobatpark w czeskiej miejscowości Stity. Kompleksowy ośrodek wyposażony w wodne rampy został założony przez słynnego, czeskiego skoczka akrobatycznego, złotego medalistę igrzysk olimpijskich w Salt Lake City (2002 r.), Ales’a Valenta.

Poza samymi skoczniami ośrodek oferuje:

  • Dwie profesjonalne trampoliny osadzone na wysokości ziemi
  • Trój poziomową wierzę do wody
  • Boisko do siatkówki plażowej
  • Kilka miejsc z slack line’em

Zima zbliża się coraz większymi krokami tak, więc pora na solidne przygotowania! Jeśli nie chcecie wydawać dużych pieniędzy na lodowce, wasz czas jest cenny i ograniczony, a poza tym jesteście ambitnymi freeskierem żądnym tzw. „progressu” własnych umiejętności to nie ma się nad czym zastanawiać!

Obóz Water Ramp trwa zaledwie 3 dni! Druga edycja odbywać będzie się w weekend od 15 do 17 sierpnia.

Nie ważne czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z freeskiingiem czy jesteście lokalnymi wyjadaczami, gdyż z całą pewnością nie będziecie zawiedzeni. Na zachętę poznajcie opinię obozowiczów, którzy mieli przyjemność uczestniczenia w tegorocznym, pierwszym Water Camp’ie (11-13 lipiec 2014).

Przemek

Jeżeli komuś zależy na progresie, a tak jak ja nie spędza w sezonie za dużo czasu na śniegu i chce jak najlepiej wykorzystać te chwile, water rampy w Stitach to idealne rozwiązanie. Już samo miejsce daje świetne możliwości doskonalenia akrobacji i odnajdywania się w powietrzu dzięki trampolinom i skoczniom umożliwiającym bezpieczne lądowanie nawet najbardziej nieudanego tricku. Tylko dzięki tym warunkom osoba z dużym samozaparciem na pewno wiele się nauczy. Jednak w moim przypadku to dopiero ułamek sukcesu, gdyż największą wartością ostatniego wyjazdu było to, że wszystko odbywało się pod okiem Jaśka i Szczepana. Na szkoleniu było wszystko, czego trzeba:

  • Rozeznanie w umiejętnościach danej osoby
  • Rozgrzewka na trampolinach z ćwiczeniami dostosowanymi do poziomu
  • Płynne przejście na skocznie do wody, z wykorzystaniem zdobytego doświadczenia na trampolinach
  • Towarzyszenie przy każdym skoku, z jego późniejszą analizą i radami
  • Analiza video oddanych skoków
  • Na sam koniec bardzo istotne: ciągła motywacja i pchanie w kierunku nowych tricków. Bez tego na pewno odkładałbym „nieznane” na później i trzymał się dobrze opanowanych ewolucji.

Ponad to fakt, iż skacze się ze znajomymi i poznaje nowych ludzi sprawia, że cały wyjazd to po prostu super impreza.

Maciek

Wyjeżdżając z obozu w Stitach miałem przekonanie, że zrobiłem progres większy niż ostatnie moje dwa sezony w górach. Zrozumiałem, o co chodzi w inwertach i grabach przy różnych rotacjach a to dzięki świetnemu podejściu trenerów i przyjaznej atmosferze. Zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze mieli odpowiednio skrojony plan na miarę własnych potrzeb, dlatego polecam obóz wszystkim od początkujących po zaawansowanych freeskierów.

Jasiek i Szczepan to gwarancja fachowego instruktażu, szybkich efektów nauki oraz dobrej zabawy. Kto zna ten wie! Kto nie ten będzie miał świetną okazję by się o tym przekonać.

Cena szkolenia to jedynie 249 zł! Wszelkie istotne informacje o obozie znajdziecie na blogu Szczepana – Karpielski.com. Warto zajrzeć przed podjęciem decyzji, gdyż znajdują się tam odpowiedzi na wszystkie pytania związane z zakwaterowaniem, sprzętem, opłatami, dojazdem etc.

Zgłoszenia należy przesyłać mail’owo na adres -> szczepan.karpiel@gmail.com

Osobiście polecamy, ponieważ jest to fantastyczny sposób na szybki rozwój umiejętności i przełamanie strachu przed trudnymi akrobacjami!

Zdjęcia: Acrobatpark.com