Udostępnij

West Coast Session już dawno dobiegło końca, ale jak wiadomo wszystko co dobre musi się kiedyś zakończyć, a informacja jest najbardziej świeża, kiedy jest w pełni kompletna. Szczęście w „nieszczęściu”, że za rok odbędzie się kolejna, ósma edycja tego ciekawego eventu, gdyż termin „impreza sportowa” jest w tym przypadku bardzo nieprecyzyjna, lub ewentualnie mówiąc delikatniej, trochę niepełna.

W przypadku WCS nie mamy wątpliwości, iż  z roku na rok podnosi poziom wszystkich elementów składowych freeskiing’u. Począwszy od trick’ów, poprzez fotografię, a kończąc na videografii. Poza tym jest to jeden z najbardziej „rekreacyjnych” i towarzyskich eventów, jakie mają miejsce w US of A.

Głównym tematem programu jest przede wszystkim dobra zabawa oraz zbiór i montaż jak najbardziej świeżego, zaskakującego materiału wideo. Rywalizacji w tegorocznej edycji dostąpiło 6 ekip filmowych. W ramach zajęć od 5 do 9 maja drużyny te realizowały swoje pomysły w ośrodku Timberline Ski Area oraz korzystały z infrastruktury zapewnionej przez organizatorów obozów Windell’s. Mówiąc krótko, pełen wypas. Wszyscy szczęśliwcy, którzy wzięli udział w WCS mieli zapewnione najlepsze wiosenne warunki do uprawiania freeskiing’u i tzw. chilling’u.

Jeśli któryś filmik przypadnie wam bardzo do gust to koniecznie oddajcie na niego swój głos w specjalnie przygotowanej na tą okazję aplikacji na Facebook’u, Session Showdown People’s Choice Award.

VIDEO

Prezentację materiałów multimedialnych zgromadzonych przez te niezwykłe 5 dni rozpoczniemy od nagrywek wideo. Ponad czterdziestu utalentowanych freeskierów (42) oraz 12 kreatywnych filmowców, miękki wiosenny śnieg, park pełen skoczni i przeszkód oraz bajeczne słońce każdego dnia. Taka mieszanka musi dać piorunujące efekty!

Team 9-5

Ekipa filmowa: Evan Heath i Hennie vJ

Narciarze: Andy Mcdowell, Noah Wallace, Noah Morrison, Brady Perron, Collin Collins, Tim McChesney, Niklas Eriksson, Maude Raymond, John Ware

Team Home Movies

Ekipa filmowa: Shane McFalls i Jeff Kohnstamm

Narciarze: Nicky Keefer, Will Wesson, John Kutcher, Rob Huele, Jeff Curry, Kristie Beavert, Jake Doan, Kieren McVeigh

The A-Team

Ekipa filmowa: Cameron Payne i Jasper Newton

Narciarze: Pat Goodnough, Will Berman, Andy Parry, Lisa Zimmermann, Will Hibbs, Alex Dorszynski, Lucas Wachs, Derek Roy

Team Proho

Ekipa filmowa: Mike McLeod i Andrew Napier

Narciarze: Steve Stepp, Dale Talkington, Nick Goepper, Reed Lewis, Luka Melloni, Philo Bair, Bill Kelley, Drew Stewart

Team Epic Fail

Ekipa filmowa: Josh Finbow i Drew Lederer

Narciarze: Mcrae Williams, Alex Bealieu-Marchand, Jon Spriggs, Maks Gorham, Taylor Seaton, Tim Gage, Jamie Crane-Mauzy, Tim Sargent

Team Vital

Ekipa filmowa: Matt Hobbs i Cael Jones

Narciarze: Charlie Lasser, Karl Fostvedt, Ben Moxham, Lyman Currier, Noah Albaladejo, Cam Snyder, Joey Vandermeer, Jed Kravitz

FOTO

W konkursie fotograficznym wzięło udział sześciu fotografów – Benjamin Krause, Charlie Bolte, Ethan Stone, Matthew Sklar, Jamie Walter, Jordan Harper – którzy zmagali się w pięciu kategoriach. Jeśli chodzi o filmowe wyczyny to jesteśmy pełni podziwu. Natomiast do sekcji fotograficznej podchodzimy z lekkim dystansem, gdyż zaprezentowane prace nie powalają nas na kolana. Na zwycięskie zdjęcia możecie zerknąć poniżej, natomiast więcej fotek znajdziecie na oficjalnym fan page’u WCS oraz stronie internetowej.

Lifestyle

Zwycięzca: Charles Bolte

Creative

Zwycięzca: Charles Bolte

Na zdjęciu: Joey Vandermeer

Jump Action

Zwycięzca: Ethan Stone

Rail

Zwycięzca: Ethan Stone

Comedy

Zwycięzca: Rock Maloney

Zdjęcie główne: Vital Films | Vital Films.com