Udostępnij

Pewnie niewielu z was słyszało wcześniej o norweskiej narciarce Ane Enderud? Nie ma się, czym martwić, gdyż my również nie mieliśmy pojęcia o jej istnieniu, aż do momentu, kiedy przypadkiem natknęliśmy się na pewne wideo – Ski Touring Trip to Jotunheimen.

Środowisko freeski, ku naszemu wielkiemu niezadowoleniu od zawsze cierpiało na deficyt płci pięknej, oczywiście mamy na myśli te Panie, które biorą czynny udział w „zajęciach”. Dlatego niezmiernie cieszy fakt, iż narciarki pokroju Ane potrafią podejść do tematu z tak ogromną porcją pasji i energii. Jak łatwo się domyślić ta norweska narciarka jeździ od wczesnych lat dziecięcych. Standardowo przeszła przez wszystkie wady i zalety związane ze szlifowaniem umiejętności w narciarstwie alpejskim, by po skończeniu liceum rzucić je bez mrugnięcia okiem i spędzić cały sezon w Chamonix. Freeride pochłonął ją bez końca, a jednym z niewątpliwych efektów jest część jej autorskiego projektu, który pragniemy zaprezentować. Więcej o życiu Ane możecie dowiedzieć się śledząc jej stronę – Aneenderud.com

Film podzielony jest na dwie części. Za rejestrację i produkcję materiału odpowiedzialna jest norweska ekipa Chaoz Productions. Akcja toczy się na terenie Parku Narodowego Jotunheimen (Dom Gigantów), który jednocześnie jest łańcuchem górskim położonym na południu Norwegii. Zajmuje powierzchnię około 3500 km². Znajdują się tam dwa najwyższe szczyty Skandynawii, w tym najwyższy szczyt Europy Północnej – Galdhøpiggen (2469 m n.p.m.) i Glittertind (2452 m n.p.m.) – drugi pod względem wysokości szczyt Półwyspu Skandynawskiego. (Źródło: wikipedia.org)

Środek zimy, srogi mróz, skituring i sanie ciągnięte przez sympatyczne pieski. Życzymy miłej projekcji!

Ski touring trip to Jotunheimen | 1

Ski touring trip to Jotunheimen | 2