Udostępnij

Z mały opóźnieniem, ale jak głosi stara, góralska prawda „Lepiej późno, niż wcale!„.

Wierchomla Freestyle Chillpionships, impreza zorganizowana w snowparku na górze Wierchomla odbyła się 16 marca przy cudownie pięknej pogodzie i z całą pewnością obfitowała w wiele, tytularnego „chillu”.

Backwards Magazine miał przyjemność wesprzeć tą bardzo ciekawą imprezę, z czego jesteśmy bardzo dumni. Tym bardziej, iż były to pierwsze zawody zorganizowane w tym snowparku. W przyszłym sezonie liczymy na więcej!

Zapraszamy do krótkiej relacji pisanej autorstwa głównego inicjatora całego zamieszania, Mateusza Tokarza (koniecznie sprawdźcie link, Mateusz wymiata stylem!)

Minioną sobotę Snowpark Wierchomla miał przyjemność gościć deskarzy i narciarzy na swoich pierwszych zawodach freestylowych. Mimo trudnych piątkowych zmagań z matką naturą shaperom z Wierchomli udało się na czas przygotować set-up, który zaspokoił potrzeby zarówno tych mniej jak i tych najbardziej doświadczonych jibberów.

W skład przeszkód snowparkowcyh wchodziły 16metrowy „flat-down box”, połączony z 8 i 6 metrowej rury „Y-rail”, a także kicker z 6 metrowym flatem.

Nikt nie spodziewał się, że już sam chill-jam przyniesie tak wiele emocji i dobrych trików. Zobaczyliśmy m.in. Blind Side 45 Out z 8m raila, ogromny transfer na drugie łamanie box’a, wiele urozmaicony wejść 270 od narciarzy i kreatywnych „one footów „od deskarzy.

Chopka przysporzyła uczestnikom trochę kłopotów. Mimo długiego najazdu wolny śnieg i wiejący wiatr utrudniały rozpęd, co skutkowało problemami z prędkością na najeździe i częste bliskie spotkania z bulą. Liczba osób oblatujących skocznię nie pozwoliła na rozegranie konkursu na kickerze.

 

W zawodach wystartowało 23 najambitniejszych uczestników, którzy zmierzyli się podczas jibbingu z Y-rail’em oraz kink box’em. W kategorii „SKI” Wygrał bardzo pewnymi trikami Michał Pustułka z Piwnicznej, 2 miejsce zajął Hubert Horski, 3 był Paweł Sztuczka. W kategorii „SNOWBOARD” również bardzo pewnymi trikami, wykorzystując cały przygotowany set-up zwyciężył Maciek Bukowiec z Krynicy, 2 miejsce Daniel Żytko, 3 Jacek Link.

Organizatorzy eventu zadbali również o pogodę. Delikatny mróz i pełne słońce towarzyszyło nieprzerwanie do końca dnia opalając zarówno uczestników jak i kibiców. Zawodnicy doczekali się także na delikatnie spóźnione wsparcie energetyczne od RedBulla, które znikło o wiele szybciej niż się pojawiło.

Jeszcze raz dziękujemy wam za przybycie. Mamy nadzieje, że zobaczymy się za w przyszłym sezonie w jeszcze większej frekwencji na kontynuacji eventu.

Duże podziękowania należą się sponsorom, czyli Adechade, Raven Boards, Pathron Snowboards, Dwie Doliny.

Podczas zawodów trwał również konkurs na najlepszą fotkę. Efekty możecie sprawdzić na oficjalnym fan page’u FB snowparku.

Natomiast teraz czas na podsumowanie video, które zostało sklejone przez APstuioNs

Na profilu FB natknęliśmy się również na foto-relację z luźnej jazdy, podczas, chyba już ostatniego tchnienia tegorocznego snowparku (25.04). Dużo wyśmienitego swag’u, polecamy zajrzeć! Na fotkach Mateusz Tokarz

Nose

Tail

Ha! Znalazło się również bardzo pozytywne video!