Udostępnij

Maddie Bowman po raz kolejny potwierdziła swoją dominację odnośnie jazdy w pipe’ie. Dwudziestojednoletnia Kalifornijka po raz trzeci z rzędu wygrała złoty krążek w konkurencji Superpipe podczas tegorocznych Winter X Games. Należy dodać, iż w obu przejazdach uzyskała największą ilość punktów nie dając konkurencji żadnych szans. Warto również wspomnieć, iż Maddie jest posiadaczką złotego, olimpijskiego medalu, który zdobyła w Sochi.

Zimowe igrzyska sportów ekstremalnych, znane również pod nazwą Winter X Games rozpoczęły się w czwartek 21 stycznia. Bez wątpienia jest to jedna z największych imprez sezonu. Z tego powodu nie dziwi fakt, że wielu zawodników zrezygnowało na rzecz startu w tej imprezie z udziału w Mistrzostwach Świata FIS. Jedną z pierwszych konkurencji, jakie mogliśmy zobaczyć był właśnie kobiecy Superpipe. Rywalizację podjęło osiem najlepszych pajpistek na świecie.

Warunki atmosferyczne nie były sprzyjające, gdyż lekkiemu opadowi śniegu towarzyszyły mocne podmuchy wiatru. Mimo tych niedogodności dziewczyny pokazały, że mają charakter i motywację by zbudować jak najlepsze widowisko, a przy okazji powalczyć o sławę, prestiż i kilka dolarów kieszonkowego.

Już w pierwszym przejeździe Maddie zdobyła wysoką notę zawodów – 85 punktów. Zwycięstwo zapewnił jej trzeci przejazd, w którym podbiła cyferki o 0.66 punktów. Drugą notę zanotowała japonka, Ayana Onozuka (83.33), a następna uplasowała się Brita Sigourney (USA) zdobywając 78.66 punktów w drugim przejeździe.

Przejazd Maddie wyglądał następująco:

  • Rightside 900
  • Leftside 540 Tail
  • Straight Sir Mute
  • Leftside 900
  • Rightside 720
  • Switch Leftside 720

Wideo z przejazdami. Klikamy w hiperłącze!

Kolejnymi konkurencjami na X Games będą sobotnie finały Slopestyle i Big Air, a także niedzielny finał Superpipe mężczyzn. Czeka nas kolejny ekscytujący, freeskiing’owy weekend!

Zdjęcie główne: Gabriel Christus