Udostępnij

Wczoraj opublikowaliśmy freestyle’owy film dla nieco młodszych czytelników – Ski! The Movie. Natomiast dzisiaj mamy coś dla miłośników freeride’u, a mianowicie króciutki filmik firmowany logiem jednej z bardziej prestiżowych marek produkujących odzież outdoor, Arc’teryx oraz doskonale wszystkim znanemu, francuskiemu wytwórcy nart, marce Dynastar.

Dzieło nosi nazwę „Wrangelled” i trwa zaledwie 9 minut. Mimo tak krótkiego czasu projekcji, reżyser Will Lascelles w kooperacji z operatorami Jase Hancox’em i Will’em Lascelles zdołali oddać piękno i atmosferę najbardziej pożądanego miejsca, jakie znajdują się w umyśle każdego freerider’a na tej planecie, Alaski.

Ujęcia zostały nakręcone na terenie Wrangell St. Elias National Park, który swoim obszarem zakrył, by całą Szwajcarię (53 321 km²), a jednocześnie jest on największym parkiem narodowym USA oraz trzecim, co do wielkości w klasyfikacji światowej.

Ciekawostką jest fakt, iż na terenie parku leży druga co, do wysokości góra w Stanach Zjednoczonych, Góra Świętego Eliasza (5489 m n.p.m.) oraz czynny wulkan o nazwie Góra Wrangla (4317 m n.p.m.)

Około 25% powierzchni parku pokrywają lodowce. Wyobraźcie sobie jak ogromny i niesamowity jest to plac zabaw i ile znajduje się tam powder’u w czystej postaci!?

W filmie wystąpili odważni narciarze, którym nie obce są mrozy i chłodny wiatr towarzyszący podczas biwakowania w najbardziej odległych zakątkach globu. Forrest Coots i Jason Thompson przemierzali na fokach niezliczone kilometry śnieżnych pustyni oraz wspinali się na niebotyczne wysokości, a wszystko po to, by móc pokazać piękno mistycznych gór oraz niezwykle subtelny sposób egzystowania w ich środowisku.

Zapraszamy na projekcję!

Jeśli macie ochotę na podobne atrakcje, ale w niższych górach to koniecznie musicie zobaczyć zajawkę polskiej produkcji o tytule Follow The Snow