Udostępnij

Niebezpieczne i spektakularne ewolucje, najlepsi polscy freeskierzy i wyjątkowe krajobrazy​ – wszystko to w najlepszym polskim filmie o tematyce freeski – „A short story about the bad winter”

W making ofie przygotowanym we współpracy z firmą Intel poznamy bliżej twórców filmu – Bartka​ ​Sibiga i Michała Schwierca, którzy opowiadają, skąd wziął się pomysł na film, jak wyglądała jego​ ​realizacja i jak wielkim zaskoczeniem był dla​ ​nich sukces.​ Partnerem technologicznym filmu został Intel, który wsparł trzech ambitnych i nieprzeciętnie zdolnych​ amatorów odpowiedzialnych za niesamowity efekt finalny produkcji. Współpraca była naturalną​ konsekwencją ​eksperymentalnego podejścia ekipy Crew Movie Project, która postanowiła, że nakręci​ aż 19 godzin materiału wideo, a następnie dokona zaawansowanej postprodukcji,​ która zapewni jakość, jakiej w polskich produkcjach​ ​o sportach ekstremalnych dotychczas nie​ widzieliśmy​.

“A Short Story About the Bad Winter” to pierwsza produkcja o tematyce freeski w Polsce zrealizowana na tak dużą skalę i z wykorzystaniem technik używanych dotychczas tylko w profesjonalnej kinematografii. Miejsca, w których realizowano projekt zostały wybrane tak, aby były unikatowe i różnorodne, począwszy od miast, przez dziewicze górskie tereny, po sesje na ogromnych skoczniach przygotowanych specjalnie na potrzeby projektu. Jest to pierwsze przedsięwzięcie w Polsce, przy realizacji którego wykorzystano jedynie niekomercyjne miejsca i najwyższej klasy sprzęt filmowy.

Film publikowany jest w częściach na stronie Vice.com

Część pierwsza: vice.com/pl/video/a-short-story-about-the-bad-winter-cz-1

Część druga: vice.com/pl/video/a-short-story-about-the-bad-winter-cz-2

Część trzecia: Wkrótce!

 

 

 

Zdjęcia: Roger Wanke

Już wkrótce więcej smakołyków od ekipy CREW Stay tunned!