Udostępnij

Z radością donosimy, że w niektórych rejonach kraju pasjonaci się nie poddają! Nawet mimo faktu, że dwie ostatnie zimy były paskudne niczym machlojki Zdzisława Kręciny.

Otóż w Katowicach, na ulicy Ceglanej 67c stwierdzono, iż młodzież musi posiadać zimowe miejsce dla rozwoju swoich umiejętności. W normalnym, zimowym tygodniu ciężko o szybki wypad ze stolicy śląska w pobliskie Beskidy, gdyż po prostu robi się zbyt szybko ciemno, a wcześniej blokuje szkoła lub praca.

Rozwiązaniem tych bolączek ma być najprawdziwszy setup do uprawiania jibbing’u, którego najazd usytuowany będzie na dachu. Za całe zamieszanie odpowiedzialna jest ekipa Silesia Sport, która już latem udowodniła, że wakacje w mieście nie muszą być wcale nudne -> Lato w Kato.

Sami konstruktorzy, a za razem pomysłodawcy twierdzą, iż: „Prawdopodobnie będzie to najdłużej czynny jibpark w Polsce, i to w centrum miasta..

W ostatnią sobotę na Ceglanej nastąpiła tzw. „Zmiana dech z Alpino i Lato w Kato”. Podczas event’u został zorganizowany mały jam ze śniegiem na kilku przeszkodach. Zdjęcia autorstwa Michała Bąka możecie sobie obejrzeć tutaj.

Informacji na temat samej konstrukcji na razie niezbyt wiele, ale najważniejsze, że już się buduje. Będziemy informować na bieżąco o stanie prac. Informacje znajdziecie również na stronie FB.

Tymczasem do nie jedyna inicjatywa freestyle’owa na Śląsku. Prawdopodobnie pod koniec października w Chorzowie odpalają Freestyle Park. Jest już nawet filmik z pierwszych testów!

Czytaj także!